کد خبر: ۵۳۴۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۰۹:۲۹

محمدجواد ظريف، سفير و نماينده سابق جمهوي اسلامي ايران در سازمان ملل به عنوان معاون بين‌الملل دانشگاه آزاد منصوب شد.

به گزارش فارس، مهدوي معاون هماهنگي دانشگاه آزاد در اين مراسم كه امروز شنبه با حضور كاركنان و مديران حوزه معاونت بين‌الملل دانشگاه آزاد برگزار شد، ضمن تقدير و تشكر از زحمات محمود محمدي، محمدجواد ظريف را به عنوان معاون جديد بين‌الملل دانشگاه آزاد معرفي كرد.

معاون هماهنگي دانشگاه آزاد در اين مراسم با اشاره به سوابق درخشان ظريف به عنوان يك ديپلمات كارآمد و مجرب كه مسووليت‌هاي مهمي را در وزارت امورخارجه و سازمان‌هاي بين‌المللي داشته است، عملكرد كارآمد و موثر مديران را يكي از دلايل موفقيت هر سازماني برشمرد.

مهدوي ضمن تشكر از خدمات صادقانه محمود محمدي خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه 29 سال از تأسيس دانشگاه آزاد به عنوان بزرگ‌ترين مجتمع آموزش عالي جهان مي‌گذرد، در آستانه دهه چهارم فعاليت دانشگاه، نظام‌مندي واحدهاي بين‌الملل و توسعه واحدهاي برون مرزي دانشگاه آزاد حائز اهميت بسيار است.

محمدجواد ظريف، معاون بين‌الملل دانشگاه آزاد نيز در اين مراسم ضمن تشكر از حسن اعتماد عبدالله جاسبي و قدرداني از تلاش‌هاي مجدانه محمود محمدي و مديران حوزه بين‌الملل، تفويض مسئوليت‌ها را فرصتي براي ارائه خدمت مطلوب دانست و ابراز اميدواري كرد كه انجام اقدامات ثمربخش در حوزه معاونت بين‌الملل تداوم يابد.

معاون جديد بين‌الملل دانشگاه آزاد با اشاره به كار در محيط علمي و آكادميك ابراز اميدواري كرد كه با همت و تلاش يكايك كاركنان و مديران حوزه معاونت بين‌الملل، با استفاده از ظرفيت دانشگاه آزاد، جمهوري اسلامي ايران براي افكار عمومي در دنيا بهتر شناخته شود.

براساس اين گزارش، محمدجواد ظريف طي سال‌هاي 72 تا 81 سابقه معاون وزير و مسئوليت‌هاي ديگر را در وزارت امور خارجه به عهده داشته و از سال 81 تا 86 به عنوان سفير و نماينده دائمي جمهوي اسلامي ايران در سازمان ملل فعاليت داشته است.

وي طي دهه 60 تا 70 به عنوان ديپلمات ارشد جمهوري اسلامي ايران در مقر سازمان ملل متحد در نيويورك حضور داشته است.

ظريف همچنين رياست چندين كنفرانس بين‌المللي از جمله كميته فرهنگي يونسكو در سال 2007، رياست كميته خلع سلاح سازمان ملل در سال 2000 و ... را بر عهده داشته است.

ظريف داراي مدرك دكتراي حقوق بين‌الملل از دانشگاه دنور ايالات متحده مي‌باشد و سابقه استادي حقوق بين‌الملل و ديپلماسي چند جانبه را در دانشگاه تهران دارد.

گفتني است محمود محمدي به عنوان سفير جمهوري اسلامي ايران در الجزاير انتخاب شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: