کد خبر: ۵۳۵۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸

چه طور یک کمپین تبلیغاتی خوب برای کسب و کارمان درست کنیم؟

کمپین های تبلیغاتی به صاحبان مشاغل و تیم های آنها کمک می کند تا بهترین استراتژی ها و تاکتیک ها را برای تبلیغ محصولات و خدمات شرکت تدوین کنند. این که آیا شما یک محصول یا خدمات ارائه می دهید ، یا قصد تبلیغ محصول خود را بصورت آفلاین یا آنلاین دارید ، یک کمپین تبلیغاتی می تواند شما را در این فرایند راهنمایی کند. تیم نویسندگان آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ در نوشته زیر، به شما برای ایجاد کمپین تبلیغاتی حرفه ای کمک خواهد کرد.  آسابرندینگ یک شرکت تبلیغاتی و مشاوره کسب و کار در مشهد است که صفر تا 100 تبلیغات را برای شرکت های بزرگ و کوچک انجام می دهد. جهت ارتباط با این مجموعه به سایت آسابرندینگ مراجعه نموده و یا با شماره تماس 05138510209 (مرکز تماس آسابرندینگ) ارتباط برقرار کنید.

 قبل از طراحی کمپین تبلیغاتی خود ، به موقعیت شرکت خود در بازار توجه داشته باشید و تعیین کنید که کجا می خواهید باشید. کمپین تبلیغاتی خود را با حفظ ارزش ها ، ویژگی ها و مزایای محصول یا خدمات خود در خط مقدم کمپین طراحی کنید.

 1. بازاری را که قصد جذب آن را دارید با محصول یا خدماتی که تبلیغ می کنید ، هدف قرار دهید. شما باید موقعیت جغرافیایی ، جنسیت ، سطح درآمد متوسط ​​، وضعیت تاهل ، سطح تحصیلات و سرگرمی ها و علایق آنها را بدانید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا مشخصات مشتری را تنظیم کنید ، که در آن اطلاعات مورد نیاز بازار هدف شما و موفق ترین راه ها برای ارائه محصولات و خدمات به آنها مشخص می شود.

 

 1. به رقبای خود و روندهای گذشته ، فعلی و آینده توجه کنید. تعیین کنید آیا تغییراتی در محیط بازاریابی وجود دارد که ممکن است بر نحوه تبلیغ محصولات یا خدمات شما تأثیر بگذارد ، مانند عوامل سیاسی ، اقتصادی ، تکنولوژیکی یا اجتماعی فرهنگی. این اطلاعات را می توانید با توجه به اخبار ملی و محلی ، خواندن گزارشات صنعت و مرور مجلات تجاری به دست آورید.

 

 1. قبل از شروع برنامه ریزی ، هدف کمپین تبلیغاتی خود را مشخص کنید. ممکن است شما یک کمپین برای آگاهی مشتریان از محصول یا خدمات جدیدی که به بازار معرفی می کنید ، ایجاد کنید ، ممکن است بخواهید مشتریان را با استفاده جدید از محصول یا خدمات موجود آشنا کنید یا ممکن است تبلیغات فروش ویژه ای داشته باشید ، مانند خرید یکی دریافت یکی رایگان. از این اطلاعات برای ایجاد اهداف مشخص ، قابل اندازه گیری ، دست یافتنی ، واقع بینانه و به موقع برای کمپین تبلیغاتی خود استفاده کنید.

 

 

 1. از تحقیقات بازار خود برای تعیین نحوه اطلاع بازار هدف شما از محصولات و خدمات و احتمال خرید آنها از بازار استفاده کنید. از این اطلاعات برای تصمیم گیری در مورد استفاده از بازاریابی رسانه های اجتماعی ، تبلیغات در وبلاگ ها و وب سایت ها ، انتخاب تبلیغات چاپی یا انجام تبلیغات رادیویی یا تلویزیونی استفاده کنید. تاکتیک های خاصی را که می خواهید استفاده کنید ، بر اساس اهداف و بودجه خود تعیین کنید.

 

 1. نحوه ارزیابی موفقیت آمیز بودن تلاش خود را مشخص کنید. به عنوان مثال ، اگر تبلیغات چاپی را اجرا می کنید ، می توانید یک آدرس وب سایت منحصر به فرد در آن قرار دهید و تعداد بازدیدها و فروشهایی را که از طریق آن دریافت می کنید پیگیری کنید. اگر آگهی بنری را در یک وبلاگ ملی قرار دهید ، می توانید موفقیت خود را بر اساس تعداد کلیک هایی که تبلیغات شما دریافت می کند ، و تعداد فروش یا درخواست شما در نتیجه ، پیگیری کنید.

 

 1. زمان شروع کمپین تبلیغاتی خود را برای حداکثر تأثیر بگذارید. در حالی که برخی از شرکت ها در ماه های اوج فروش خود به شدت تبلیغ می کنند ، برخی دیگر دلارهای تبلیغاتی خود را برای ماه هایی که هزینه مصرف کننده کاهش می یابد ، پس انداز می کنند. اگر مشغول بازاریابی اسباب بازی هستید ، ممکن است در فصل تعطیلات تبلیغات را انتخاب کنید ، در حالی که اگر راه حل های برنزه کننده ارائه می دهید ، ممکن است در پایان زمستان تا اوایل بهار تبلیغ کنید.

 

 1. منابعی را که شرکت شما می تواند برای کمک به کمپین تبلیغاتی شما استفاده کند ، تهیه کنید. این شامل بررسی استعدادها ، دانش و مهارت های کارکنان خود است ، برای اینکه ببینید آیا نیاز به مشاور دارید ، تعیین اینکه چه فناوری در محل و بودجه خود دارید.

 

 1. افرادی را استخدام کنید تا به شرکت شما در ایجاد قطعات تبلیغاتی شما کمک کنند. اگر قصد دارید یک تبلیغ چاپی را اجرا کنید ، ممکن است به یک نویسنده نسخه و طراح گرافیک احتیاج داشته باشید ، در حالی که اگر قصد دارید یک فیلم تبلیغاتی را فیلمبرداری کنید ، ممکن است به گروه فیلمبرداری ، کارگردان ، بازیگران و صداگذاری هنرمند نیاز داشته باشید.

 

 1. تبلیغات خود را قبل از راه اندازی بر روی گروهی متمرکز از بازار هدف خود آزمایش کنید. گروه تمرکز به شما کمک می کند تا بازخورد مورد نیاز برای ایجاد تغییرات در تبلیغات را بدست آورید. پس از ایجاد تغییرات ، کمپین تبلیغاتی خود را راه اندازی کنید و منتظر بمانید تا نتایج را محاسبه کنید.

چه طور یک کمپین تبلیغاتی خوب برای کسب و کارمان درست کنیم؟

وقتی نوبت به تبلیغ یک محصول می رسد ، باید به این نکته مهم توجه کنیم که چرخه عمر تبلیغات از چهار مرحله اصلی تشکیل شده است. این مراحل عبارتند از: مراحل معرفی ، رشد ، بلوغ و کاهش.

 هر مرحله با نحوه فروش محصول مرتبط است ، اما هر مرحله دارای مجموعه ای از دستورالعمل های تبلیغاتی است که مشاغل باید از آنها پیروی کنند تا شرکت ها بتوانند چالش های تبلیغاتی را که یک محصول با آن در هر مرحله از چرخه عمر محصول روبرو می شود ، برطرف کنند.

 

 1. مشتریان بالقوه محصول را تعیین کنید. قبل از اینکه بتوانید یک طرح یا کمپین تبلیغاتی ایجاد کنید ، ابتدا باید بدانید که محصول را برای چه کسانی تبلیغ می کنید. مشتریان احتمالی را با توصیف جنسیت ، سن ، محل زندگی ، درآمد خانوارشان و نحوه استفاده از محصول مشخص کنید.

 

 1. تعیین کنید که محصول شما در چرخه زندگی کجاست. ویژگی های هر مرحله از چرخه عمر محصول را بیاموزید تا بتوانید تعیین کنید که محصول شما در کدام مرحله از چرخه است. تعیین مرحله به شما کمک می کند تا در مواردی که باید در تلاش های تبلیغاتی خود تمرکز کنید ، راهنمایی شوید. اگر شما فقط محصول خود را معرفی می کنید ، تلاش های تبلیغاتی به طور کلی بر آگاهی از محصول برای مشتریان متمرکز است ، در حالی که محصولات در مرحله رشد تلاش های تبلیغاتی را انجام می دهند که محصول آن را از رقابت متمایز می کند. محصولات در مرحله بالغ از تبلیغات به عنوان یادآوری برای خرید محصول با ارائه کوپن یا فروش ویژه به مشتریان موجود استفاده می کنند. به طور کلی شرکت هایی که محصولاتی در مرحله افول دارند هزینه تبلیغات را کاهش می دهند.

 

 1. یک روش تبلیغاتی را انتخاب کنید. یکی از انواع تبلیغات را بر اساس موقعیت محصول در چرخه زندگی انتخاب کنید. به عنوان مثال ، ممکن است کوپن هایی را برای صرفه جویی در هزینه خرید محصول ارائه دهید. کوپن ها را با استفاده از رسانه های مختلف مانند ایمیل ، نمایشگرهای فروشگاه در وب سایت تجاری و ارسال کوپن به صورت پست ارسال کنید.

 

 1. نتایج پاسخ را اندازه گیری کنید. پاسخ های کمپین تبلیغاتی را دنبال کنید. برای کوپن ها ، یک کد تبلیغاتی روی کوپن به تعیین محل کوپن کمک می کند. اگر سفارشات به صورت تلفنی یا آنلاین انجام می شود ، می توان از کدهای تبلیغاتی نیز استفاده کرد یا نمایندگان شرکت می توانند س askال کنند که خریدار از کجا در مورد محصول مطلع شده است. اگر تبلیغات موفقیت آمیز بود ، می توانید تبلیغات را در تلاش های آینده تقلید کنید. در غیر این صورت ، می توانید تلاش تبلیغات را تغییر دهید تا درصد پاسخگویی را افزایش دهید.

 

 1. تبلیغ جدید معرفی کنید. اغلب شرکت ها متوجه می شوند که ترکیبی از تلاش های تبلیغاتی برای تبلیغ محصول کار می کند. علاوه بر تبلیغ اصلی ، نوع جدیدی از تبلیغات را نیز به تلاش خود اضافه کنید ، مانند ارائه نمونه رایگان.

 

 1. مراحل 3 تا 5 را تکرار کنید تا زمانی که ترکیبی از تکنیک های تبلیغاتی را که به نظر می رسد محصول را به بهترین وجه به فروش می رسانید ، اضافه کنید و تلاش های تبلیغاتی را اضافه کنید.

تیم نویسندگان آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ در این نوشته، تلاش نمود تا برای ایجاد کمپین تبلیغاتی به شما کمک نماید . چنانچه نیاز به کمپین تبلیغاتی حرفه ای برای کسب وکار خود داشتید حتما به سایت آسابرندینگ مراجعه نمایید. آسابرندینگ یک شرکت تبلیغاتی و مشاوره کسب و کار در مشهد است که صفر تا 100 تبلیغات را برای شرکت های بزرگ و کوچک انجام می دهد. جهت ارتباط با این مجموعه به سایت آسابرندینگ مراجعه نموده و یا با شماره تماس 05138510209 (مرکز تماس آسابرندینگ) ارتباط برقرار کنید.

*رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: