کد خبر: ۵۳۵۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴

وزیر خارجه لبنان به گزارش روزنامه سعودی "عکاظ" مبنی بر اینکه وی اظهاراتی را ایراد کرده و تلاش داشته آنها را از رسانه‌ها مخفی نگه دارد، واکنش نشان داد.

به گزارش شفاف، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، عبدالله بوحبیب، وزیر خارجه لبنان با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به این گزارش روزنامه "عکاظ" خاطرنشان کرد: در توضیح آنچه برخی رسانه‌ها درخصوص وجود فایل‌های صوتی از دیدار مطبوعاتی که زمان آن به پیش از بحران کنونی در ظهر پنج‌شنبه ۲۸ گذشته اکتبر ۲۰۲۱ مربوط می‌شود، تأکید می‌کنم که هدف از این گفت‌وگو، باز کردن درِ رایزنی و زدودن ابهامات به خاطر اصلاح و بهبود روابط با عربستان و بازگرداندن آن به روال عادی بوده است و این همان هدفی است که من به خاطر آن تلاش می‌کنم.

وی همچنین تصریح کرد: امید داشتم روزنامه عکاظ به جای نشر اطلاعات پراکنده و غلط که آتش را دامن می‌زند در حل این بحران به ما کمک کند.

وزیر خارجه لبنان همچنین گفت: من توضیحات مفصلی درمورد این موضوع ارائه خواهم کرد و امیدوارم تمامی رسانه‌ها به عنوان وسیله‌ای برای نزدیکی و همگرایی، به لبنان برای پر کردن شکاف کمک کنند و مشارکت سازنده‌ای بین ما و برادران عرب وجود داشته باشد.

پیشتر روزنامه عربستانی "عکاظ" ادعا کرد: به دنبال بحران دیپلماتیک اخیر بین لبنان و عربستان، عکاظ از منابع ویژه خود به اظهارات وزیر خارجه لبنان در جمع شماری از اهالی رسانه‌ها دست یافته که وی سعی داشته این اظهارات را مخفی کند و منتشر نشود.

روزنامه مذکور همچنین نوشت، دفتر وزیر خارجه لبنان نیز به دنبال ممانعت از انتشار این اظهارات بوده و از خبرنگاران حاضر در آن نشست خواهش کرده تا این اظهارات را نشر ندهند.

این روزنامه سعودی همچنین نوشت: اظهارات وزیر خارجه لبنان در جریان آن نشست نشان دهنده، کینه وی نسبت به عربستان و کشورهای حاشیه خلیج (فارس)، انسجام و هماهنگی عبدالله بو حبیب با تبلیغات مغرضانه نیروهای حزب الله و حامیانش در تهران، تناقض در گفته‌های وی، تلاش او برای شیطانی جلوه دادن کشورهای حاشیه خلیج (فارس) و همچنین کاهش اهمیت آنها است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: