کد خبر: ۵۳۵۹۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۴

وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان اعلام کرد با طالبان پاکستان بر سر آتش‌بس کامل به توافق کامل رسیده‌اند.

به گزارش شفاف، به نقل از رویترز، فواد چادهری، وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان روز دوشنبه ضمن اعلام "آتش‌بس کامل" با طالبان پاکستان اعلام کرد که مقامات طالبان در افغانستان به تسهیل این گفت‌وگوها کمک کرده‌اند.

وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان در بیانیه خود آورده است: آتش‌بس با پیشرفت مذاکرات، تمدید خواهد شد.

گفت‌وگوهای مستقیم و رو در رو بین اسلام‌آباد و طالبان پاکستان تقریبا دو هفته است در ولایت خوست در جنوب غربی افغانستان برگزار می‌شود.

مشخص نیست که چه کسی از سوی پاکستان با "تحریک طالبان پاکستان" مذاکره کرده است.

به نوشته روزنامه داون، این تفاهم شامل اعلام آتش‌بس سراسری و آزادی برخی از تروریست‌های "تحریک طالبان پاکستان" براساس شرایطی خاص به عنوان بخشی از اقدامات اعتماد سازی است. با این حال، "تحریک طالبان پاکستان" هنوز تفاهم احتمالی بین دو طرف را تایید یا رد نکرده است.

تعداد تروریست‌هایی که قرار است آزاد شوند، مشخص نیست؛ گرچه روزنامه داون به نقل از منابعی گزارش داد که تعداد تروریست‌ها بیش از ۲۴ نفر نخواهد بود.

داون به نقل از منابع گفت: این‌ها سربازان پیاده هستند، نه فرماندهان ارشد یا میانی. مذاکرات مستقیما بین افسران ارشد و رهبر ارشد "تحریک طالبان پاکستان" انجام می‌شود. "تحریک طالبان پاکستان" بدون استثنا شامل همه گروه‌ها می‌شود. چندین پیشنهاد روی میز وجود دارد و هر دو طرف در تلاش هستند تا یک راه حل قابل اجرا پیدا کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: