کد خبر: ۵۳۵۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
در موزه هنر هلند

یک موزه هنر و طراحی در هلند از ساختمان شیشه‌ای رونمایی کرد که به عنوان انبار برای نگهداری از مجموعه بزرگ آثار هنری آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش شفاف و به نقل از رویترز، روز جمعه مسوولان موزه هنر و طراحی «بویمانس فان بنینگن» در هلند ساختمان شیشه‌ای به نام «انبارگاه» را افتتاح کردند تا مجموعه عظیمی از آثار این موزه هنری را که معمولا در انبارهای زیرزمینی نگهداری می‌شدند برای مردم به نمایش گذاشته شوند.

درحالی که اغلب موزه‌های جهان فضای کمی برای نمایش بخشی از مجموعه خود در اختیار دارند، این موزه هنری که در شهر «رتردام» قرار دارد اکنون از ۱۵۱۰۰۰ اثر هنری در ساختمانی شیشه‌ای و چند طبقه برای مردم رونمایی کرده است.

ساختمان شیشه‌ای جای زیرزمین را گرفت

 

مدیر «بویمانس» در گفت و گو با رویترز بیان کرد موزه‌های هنری اغلب فقط بخش کوچکی از مجموعه عظیم خود را به نمایش می‌گذارند و این یعنی حدود ۹۳ درصد از آثار هرگز به نمایش گذاشته نمی‌شوند.

به گفته مدیر این موزه هنری، ساختمان «انبارگاه» سالانه با وجود تورهای سازماندهی‌شده می‌تواند ۶۰ هزار بازدیدکننده داشته باشد.

ساختمان «انبارگاه» که خانه آثار هنری هلندی متعلق به اوایل قرهون وسطی تا قرن بیست و یکم است، یکی از مهم‌ترین مجموعه طراحی‌های جهان را در برگرفته است و تجربه بسیار متفاوتی را نسبت به موزه‌های عادی برای بازدیدکنندگان رقم می‌زند.

ساختمان شیشه‌ای جای زیرزمین را گرفت

 

به گفته مسوولان موزه «بویمانس»، مردم در ساختمان شیشه‌ای می‌توانند با توجه به علاقه‌مندی‌های خود به سراغ آثار بروند و از طریق یک اپلیکیشن مخصوص اطلاعاتی را راجع به آثار به دست آورند.

برنامه ساخت این انبار عمومی زمانی جدی‌تر شد که در سال ۲۰۱۳ مجموعه آثار این موزه که در انبارهای زیرزمینی قرار داشتند با خطر آسیب دیدن بر اثر سیل مواجه شدند. در نتیجه مشخص شد این مجموعه آثار در یک ساختمان عادی و با مراقبت مناسب امنیت بیشتری خواهند داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: