کد خبر: ۵۳۵۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲

بعد از توقف دو ساله در اثر بحران کرونا، نظامیان نیروی دریایی رژیم صهیونیستی با کشتی‌های جنگی در رزمایش بین‌المللی در قبرس تحت عنوان "فصول انتقالی" شرکت کردند؛ رزمایشی که برای نهمین سال برگزار می‌شود و در آن نیروهای دریایی آمریکا، انگلیس، فرانسه،‌ ایتالیا، مصر، یونان و قبرس حضور دارند.

به گزارش شفاف، به نقل از آرتی، فرمانده گردان ۹۱۶ رژیم صهیونیستی اعلام کرد، هدف از این آموزش‌ها ادامه همکاری منطقه‌ای با تاکید بر روابط بین نیروهای دریایی رژیم صهیونیستی، قبرس، یونان تا تقویت و توسعه آن است.

در چارچوب رزمایش و تمارین انجام شده، تمرین‌های قابل توجهی انجام شد که از رهگذر آن کشتی‌های حفاری قبرس و فرار تعداد زیادی از نیروها به سمت دریا شبیه سازی شد. این تمارین در سایه درگیری در منطقه بین ترکیه است که مدعی مالکیت بر میادین گاز در منطقه است و در بسیاری از موارد شلیک‌ گلوله‌ها و اقدامات تحریک‌آمیز بین یونان، قبرس و ترکیه در آسمان و دریا ثبت می‌شود.

این کشتی‌ها اجازه بررسی و ارزیابی مساحت‌های مختلف در دریا را به واسطه جستجوی غریق‌نجات‌های کشتی‌های حفاری با کمک هلی‌کوپترها و انتقال افراد نجات یافته به کشتی‌هایی که دارای اتاق‌های ویژه عمل جراحی هستند و قابلیت انتقال افراد را به بیمارستان‌های نزدیک دارند، می‌دهد.

این کشتی‌های اسرائیلی و قبرسی با هم برای مقابله با تهدیدات تروریستی از جمله تعامل با کشتی‌های انتحاری شبیه سازی شده تمرین کردند.

افسر اسرائیلی اظهار کرد: باید از این کشتی‌ها فرار کرده و تیراندازی و تماس خود را حفظ می‌کردیم.

همچنین در این رزمایش بر تعامل با حادثه‌ای دریایی به همراه تلفات تاکید شد و تیم آماده سازی کادر پزشکی دریایی سناریوی متغیر در طول زمان برای به چالش کشیدن جنگجویان را آماده کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: