کد خبر: ۵۳۶۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴
برای اولین بار مطرح شد

وزارت خارجه فلسطین درخواست‌ها در کنست برای قرار دادن مسجد الاقصی در برنامه بازدید اجباری دانش‌آموزان صهیونیست را محکوم کرد.

به گزارش شفاف، به نوشته روزنامه رأی الیوم، وزارت خارجه دولت تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای درخواست‌های کمیسیون آموزش کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) برای گنجاندن مسجد الأقصی به عنوان مکان اجباری در برنامه بازدید مدارس این رژیم را خطرناک خواند و نسبت به آن هشدار داد.

در این بیانیه آمده است: این درخواست‌ها در چارچوب تشدید هتک حرمت یهودیان افراطی به مسجد الاقصی و صحن‌های آن و به عنوان بخشی از اقدامات با هدف تقسیم زمانی و مکانی این مسجد صورت می‌گیرد.

این وزارتخانه در ادامه هتک حرمت مداوم اماکن مقدس اسلامی و مسیحی توسط صهیونیست‌ها در قدس اشغالی را که با هدف یهودی سازی آن و تغییر هویت اسلامی و مسیحی این شهر صورت می‌گیرد، محکوم کرد.

وزارت خارجه فلسطین در ادامه نسبت به ادامه و تشدید تهاجمات به مسجد الاقصی و صحن‌های آن و تداوم تقسیم زمانی تحمیل شده توسط مقامات رژیم اشغالگر هشدار داد.

این وزارتخانه همچنین بر ادامه هماهنگی تلاش‌ها و مواضع طرف‌های فلسطینی و اردنی برای حمایت از قدس و مقدسات آن و تقویت مشترک جنبش سیاسی، دیپلماتیک و حقوقی بین‌المللی برای حفاظت از این شهر و اماکن مقدس آن ازجمله مسجد الأقصی تاکید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: