کد خبر: ۵۳۶۴۲۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۲

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: آقای گروسی در دیدار امروز گفت که آژانس هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نکرده است.

به گزارش شفاف، محمد اسلامى رئیس سازمان انرژى اتمى در کنفرانس خبرى مشترک با رافائل گروسى مدیرکل آژانس بین المللى انرژى اتمى، گفت: با آقاى گروسى گفت‌وگوهایى برای توسعه همکارى‌ها داشتیم، مسائل فی مابین آژانس و ایران فنى است و مسائل توطئه آمیز در روابط تاثیری نخواهد داشت.

دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صبح روز سه‌شنبه در ادامه اجرای توافق‌های اخیر با ایران با رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار کرد.اسلامى گفت: آقاى گروسى امروز بارها گفتند که هیچ انحرافى در مسائل هسته اى ایران مشاهده نکردند و اخبار انحرافى تاثیری ندارد.

رئیس سازمان انرژى اتمى تاکید کرد: ایران در برنامه هسته ای خود مصمم است.

گروسى در این کنفرانس خبرى گفت: چند ماه پیش که به ایران آمدم با آقاى اسلامى توافق کردیم که دوباره به ایران بیایم و توافقات ما ادامه داشته باشد. من این افتخار را دارم که در چند ساعت آینده به دیدار وزیر خارجه ایران بروم. صحبت‌هاى امروز فشرده بود و ما با نگاه پیدا کردن زمینه‌هاى مشترک همکارى‌هاى خود با ایران را ادامه خواهیم داد.

مدیرکل آژانس بین المللى انرژى اتمى گفت: امروز با آقاى اسلامى در مورد موضوعات مختلفى صحبت کردیم از جمله اینکه چشم انداز برنامه هسته‌اى به سمتى برود که با توجه به تغییرات اقلیمی به تولید انرژى‌هاى پاک برویم. همچنین سرسختانه تلاش مى‌کنیم که نشست امروز نتیجه‌گیرى مثبتى داشته باشد.

به گفته اسلامی آژانس بین‌المللى انرژى اتمى به ایران کمک خواهد کرد که حداقل ۱۰ هزار مگاوات برق هسته ای تولید کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: