کد خبر: ۵۳۷۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴

روز مادر در راه است و زود تر از آنچه فکرش را می‌کنیم این روز زیبا فرا می‌رسد. بسیاری از افراد از همین الان در فکر هستند و تلاش می‌کنند کادو برای روز مادر پیدا کنند.

 روز مادر در راه است و زود تر از آنچه فکرش را می‌کنیم این روز زیبا فرا می‌رسد. بسیاری از افراد از همین الان در فکر هستند و تلاش می‌کنند کادو برای روز مادر پیدا کنند. در حالی که ممکن است هدیه ‌های زیادی وجود داشته باشند که بتوانند مادران را خوشحال کنند ولی بعضی افراد هر چه بیشتر فکر می‌کنند که چه چیزی برای مادر خود بخرند بیشتر سردرگم می‌شوند. اما بسیاری از افراد عقیده دارند که بهتر است وقت را با این افکار وسواس گونه تلف نکنیم و با خرید گل به استقبال این روز زیبا برویم.

همه می‌دانیم که گل ‌ها هدیه ‌هایی دوست داشتنی هستند ولی سوال این است که چرا اولین چیزی که به عنوان هدیه روز مادر به ذهن بسیاری از افراد می‌آید گل ‌ها هستند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد این موضوع صحبت کنیم البته قبل از آن، در مورد روز مادر در دو کشور آمریکا و استرالیا صحبت می‌کنیم زیرا در این دو کشور این مناسبت، بسیار باشکوه اجزا می‌شود.

چرا خرید گل بهترین هدیه برای روز مادر است؟

خرید گل برای روز مادر در بسیاری از جوامع، به شدت رواج دارد

خرید گل برای روز مادر در آمریکا

در ایالات متحده، خرید گل برای روز مادر بسیار رایج است. طبق اعلام فدراسیون ملی خرده فروشی آمریکا (NRF)، آمریکایی‌‌ها در روز مادر به طور متوسط ​​172 دلار را برای مادران خود خرج می‌کنند. NRF همچنین ادعا می‌کند که بیش از 67 درصد یا بیش از دو سوم خریدارانِ هدیه روز مادر، برای مادران خود گل می‌خرند و در مجموع بیش از 2.4 میلیارد دلار برای گل آرایی روز مادر هزینه می‌کنند که عددی بسیار بزرگ است. این اعداد و ارقام ثابت می‌کند که تمایل به خرید گل برای روز مادر تنها مختص به کشور‌های شرقی نیست و در سایر کشور‌ها نیز این اتفاق در حال وقوع است.

برای اینکه بفهمیم چرا این همه پول برای روز مادر خرج می‌شود، باید به تاریخ روز مادر در کشور‌های غربی نگاه کنیم. روز مادر که در آمریکا همواره در یک روز تعطیل قرار دارد. به گزارش نشنال جئوگرافیک، این تعطیلات برای اولین بار پس از مرگ آنا ریوز جارویس، بومی ‌ویرجینیای غربی در سال 1905 آغاز شد. آنا ریوز جارویس زنی مدبر بود که برای شرایط بهداشتی و کاهش نرخ مرگ و میر نوزادان در دهه 1850 مبارزه کرد. دخترش آنا جارویس، به یاد مادرش و همه چیز‌هایی که برای آن جنگیده بود، مراسم روز مادر را در سال 1908 برگزار کرد تا مردم بتوانند روزی را به یاد مادران خود اختصاص دهند. این تعطیلات در سال 1914 به لطف رئیس جمهور ویلسون به طور رسمی‌ به یک تعطیلی رسمی ‌در ایالات متحده تبدیل شد.

چرا خرید گل بهترین هدیه برای روز مادر است؟

روز مادر در بسیاری از کشورها بسیار باشکوه است و اهدای گل به مادران بخش مهمی از این روز است

 

دلایل پشت خرید گل برای روز مادر در آمریکا

روز مادر در آمریکا و بسیاری از کشور‌های غربی در دومین یکشنبه ماه می‌برگزار می‌شود. برخی معتقدند اهدای گل در این روز صرفاً به این دلیل است که روز مادر در این کشور‌ها در فصل بهار قرار دارد و بهترین هدیه نیز در این فصل، گل ‌ها هستند. گل ‌ها  نشانه ‌هایی از فصل بهارند و با این فصل تناسب زیادی دارند. اما گل ‌ها همچنین نشانه زندگی و باروری نیز هستند درست مانند هدایایی که مادران خودمان به ما داده اند. ناگفته نماند، گل ‌ها نیز مانند مادران زیبا هستند و بوی خوبی دارند این‌ها همگی می توانند دلایلی برای رایج شدن بیش از حد خرید گل در روز مادر باشند.

گل ‌ها راهی عالی و ساده هستند برای اینکه به مادرتان بگویید چقدر دوستش دارید و از او قدردانی می‌کنید.

به طور معمول، میخک سنتی ترین گل روز مادر در آمریکا است. میخک صورتی نشان دهنده قدردانی و میخک قرمز نشان دهنده تحسین است. گل رز نیز همیشه راهی عالی برای ابراز علاقه بوده است گل ‌هایی مانند گل آفتابگردان یا گل لاله جزو گزینه ‌های سنتی و فوق العاده برای روز مادر هستند.

 

 

گل ‌ها و روز مادر در استرالیا

مردم استرالیا‌ جزو ملت ‌هایی هستند که بیشترین اهمیت را به روز مادر می‌دهند. این مردم عاشق مادرانشان هستند. روز مادر در استرالیا در فصل پاییز قرار دارد و از این رو با زیبایی ‌های فصل پاییز آمیخته شده است. به گفته انجمن خرده فروشان استرالیا، استرالیایی ‌ها در در روز مادر مجموعاً نزدیک به 2 میلیارد دلار، گل و هدایای دیگر می‌خرند. یک گفته معروف در این کشور وجود دارد که می‌گوید «مهم نیست که برنامه شما برای روز مادر چیست، بدون یک دسته گل تازه، هدیه شما ناقص خواهد بود»

چرا خرید گل بهترین هدیه برای روز مادر است؟

در استرالیا اهدای گل در روز مادر، اهمیت بسیار زیادی دارد

 

رایج ترین انواعِ گل رز مادر در استرالیا

داده ‌ها نشان می‌دهد که گل‌‌های رز، نیلوفر و ارکیده پرفروش ترین گل‌‌ها در استرالیا هستند اما در حوالی روز مادر، این روند به نفع سایر انواع گل ‌ها مانند گل ‌های لاله، میخک و گل ‌های داوودی تغییر می‌کند. در حالی که مادر‌ها مطمئناً از هر گلی که انتخاب می‌کنید قدردانی می‌کند، انواع خاصی از گل ‌ها وجود دارد که به عنوان هدیه روز مادر محبوبیت بیشتری دارند از جمله موارد زیر:

لاله ‌ها

در استرالیا، لاله ‌ها از پاییز تا اوایل بهار در دسترس هستند. زمانی که روز مادر فرا می‌رسد، این نوع گل ‌ها در گلفروشی ‌های محلی فراوان می‌شوند. رنگ‌‌های زیبا و شکل منحصربه‌فرد لاله ‌ها، این گل ‌ها را به ملکه گل‌‌های زمستانی در استرالیا تبدیل می‌کند، بنابراین هدیه‌های متشکل از لاله‌‌های زیبا در روز مادر مطمئناً مورد قدردانی مادران استرالیایی قرار خواهند گرفت. برای ارتقای سطح هدیه خود میتوانید لاله ها را به همراه انواع خوراکی های مختلف برای مادران ارسال کنید. فرستادن یک بسته شیرینی یا شکلات میتواند هدیه شما را شیرین تر کند.

 

 

نیلوفر‌ها

نیلوفر‌ها با مجموعه ای از رنگ ‌ها و عطر‌های دوست داشتنی، همیشه خودنمایی می‌کنند و موظفند در روز مادر باعث لبخند مادران شوند. چه یک دسته گل روشن و زیبا را انتخاب کنید یا یک گلدان شیک لوکس، مادران مطمئناً این گل ‌ها را دوست خواهد داشت. علاوه بر ظاهر زیبایی که نیلوفر‌ها دارند بوی خوش این گل ‌ها نیز دل ‌ها را می‌رباید.

گل رز

استرالیایی ‌ها گل رز را دوست دارند. گل رز علاوه بر پرفروش بودن در بازار استرالیا، بیش از 50 درصد از کل واردات گل به این کشور را نیز شامل می‌شود. فرقی نمی‌کند برای مادر، خاله، خواهر، مادربزرگ یا مادر شوهرتان گل بفرستید، در هر صورت گل ‌های رز می‌توانند کار شما را راه بیندازند.

چرا خرید گل بهترین هدیه برای روز مادر است؟

رزها به عنوان گل روز مادر بسیار پر تقاضا هستند

از یک دسته گل ساده کلاسیک گرفته تا چیدمان ‌های جعبه ای، گل ‌های رز یک هدیه زیبا برای روز مادر می‌سازند. اگر می‌خواهید گل رز خود را خاص کنید، همیشه می‌توانید گل ‌های روز مادر خود را همراه با شکلات بفرستید. در این صورت مادر شما وقتی هدایای ویژه اش را باز کند، کاملاً احساس نازپروردگی خواهد کرد.

گل داوودی

این گل‌های زیبا در پاییز شکوفا می‌شوند، که به طور سنتی آن‌‌ها را به یک گل قابل انتخاب آسان برای روز مادر استرالیایی تبدیل کرده است. شکوفه ‌های روشن و شاد گل ‌های داوودی هدیه ای زیبا هستند و طیف گسترده ای از رنگ ‌ها از رنگ ‌های روشن و پر جنب و جوشی مثل صورتی، زرد، قرمز، نارنجی، سفید گرفته تا سایه ‌های ملایم را می‌توان در آن‌ها دید.

میخک

رایج ترین گل روز مادر در بسیاری از نقاط جهان است و در استرالیا نیز یک انتخاب محبوب است. ایده آل برای مادران و مادربزرگ ‌هایی که گل ‌های شیرین و زیبا را دوست دارند. غنای رنگ‌‌های میخک به هر چیدمانی حس کلاسیک می‌بخشد.

گل ‌ها هدیه‌ ‌هایی زیبا برای روز مادر هستند پس می‌توانید با خرید دسته گل هدیه، این روز را برای مادر، مادر بزرگ یا مادر شوهر خود خاص تر کنید. آیا در تصمیم گیری در انتخاب گل ‌های روز مادر مشکل دارید؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا بهترین گل ‌ها را پیدا کنید. به آسانی می توانید درباره نحوه تحویل و خدمات ما اطلاعات بیشتری کسب کنید و در تماس با ما در این رابطه مشاوره تخصصی دریافت کنید.

چرا خرید گل بهترین هدیه برای روز مادر است؟

خرید گل میخک برای روز مادر، یک تصمیم پر تکرار

 

چرا اغلب افراد، تمایل به اهدای گل برای روز مادر دارند؟

1-گل ‌ها بسیار زیبا هستند

گل ‌ها یکی از زیباترین چیز‌های روی زمین هستند. آن‌ها می‌توانند باغ‌های فضای باز را با شکوفه ‌های درخشان خود متحول کنند. همچنین با گل آرایی، هر فضای داخلی را نیز می‌توان جذاب تر کرد. وجود این همه زیبایی در گل ‌ها اولین دلیل استفاده بیش از حد آن‌ها برای هدیه دادن است. هدیه دادن گل یک تصمیم عالی برای روز مادر است. فرد گیرنده با دیدن گل ‌هایی زیبا بسیار خوشحال خواهد شد و از مزایای بلند مدت هدیه شما نیز بهره مند خواهد شد.

 

 

2- گل ‌ها برای نشان دادن قدردانی بسیار مناسب هستند

بسیاری از ما روزانه با افراد مختلف ارتباط برقرار می‌کنیم و خیلی خوب است که از زحمات افرادی قدردانی کنید که برای آسان کردن زندگی شما تلاش کرده اند. در زندگی هر یک از ما افراد زحمتکش و دلسوز زیادی وجود دارند. از مربی ژیمناستیک فرزندتان گرفته تا استادی که از وی چیز‌های زیادی یاد گرفته اید اما در میان همه این افراد، مادران جایگاه ویژه تری دارند و سزاوار قدردانی و تشکر بیشتر هستند. به همین دلیل است که گل ‌های زیادی در روز مادر به مادران هدیه داده می‌شود.

چرا خرید گل بهترین هدیه برای روز مادر است؟

اهدای گل برای قدردانی از مادران در روز مادر

3- گل ‌ها بهترین وسیله برای تبریک گفتن هستند

علاوه بر تبریک گفتن مناسبتِ روز مادر، گل ‌ها برای تبریک گفتن انواع مناسبت ‌ها و اتفاقات زندگی کاملا ایده آل هستند. آیا کسی را می‌شناسید که در زندگی، تغییراتی مثبت را تجربه کند؟ گل ‌ها راهی عالی برای نشان دادن هیجان و شادی شما نسبت به اتفاقات خوبی است که در زندگی این افراد در حال وقوع است.

مثلا شاید بهترین دوست شما اولین خانه اش را خریده است. ارسال گل برای او راهی دوست داشتنی برای زیباتر کردن فضای جدیدش است. اگر همکارتان در انتظار بچه دار شدن است یک دسته گل می‌تواند روحیه مادر باردار را تقویت کند. اگر کسی را که می‌شناسید که بالاخره در شرف بازنشستگی است؟ یک دسته گل زیبا و روشن، هدیه ای عالی برای وی است تا روز‌های آخر کار وی با شادی بیشتری سپری شود.

گل رز یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین گل ‌ها برای دسته گل تبریک است. هنگام هدیه دادن آن‌ها به آشنایان ازگل ‌های قرمز صرف نظر کنید و به جای آن رنگ زرد یا صورتی را انتخاب کنید. گل ارکیده و گل لاله نیز شکوفه ‌های زیبایی برای ارسال پیام تبریک و تشکر دارند.

 

4-خرید گل برای ابراز پشیمانی و معذرت خواهی، عالی است

ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که خدای نکرده مادر خود را رنجانده باشید و بخواهید دوباره دل وی را به دست بیاورید و عذرخواهی کنید. برای این منظور، یک دسته گل زیبا می‌تواند به صورت معجزه آسایی به شما کمک کند. دسته گل را می‌توانید حتی به صورت غیر حضوری هم ارسال کنید در چنین مواردی، به کمک یک فروشگاه آنلاین گل نیاز خواهید داشت تا به شما کمک کند گل ‌ها را همراه با پیام عذرخواهی شخصی خود، به محل مورد نظر ارسال کنید.

چرا خرید گل بهترین هدیه برای روز مادر است؟

اهدای گل برای عذرخواهی از مادر در روز مادر می‌تواند یخ روابط مادر و فرزندی را آب کند

برای عذرخواهی کردن می‌توانید از گل ‌های مختلفی استفاده کنید. رنگ ‌های مختلف، پیام متفاوتی را به گیرنده گل شما منتقل می‌کنند. گل ‌های سفید، نشان دهنده خلوص و صداقت هستند مثلا گل رز یا زنبق روشن، گزینه ‌هایی مناسب برای عذر خواهی از مادران هستند. علاوه بر این گل ‌های زرد رنگ نیز برای دلجویی کردن مناسب هستند مثلا می‌توانید از انواعی از گل رز، ژربرا و ارکیده زرد رنگ استفاده کنید. در روانشناسی رنگ ‌ها، رنگ زرد روحیه را بالا می‌برد، امید می‌بخشد و نشاط را افزایش می‌دهد.

 

5- اهدای گل  برای ابراز همدردی، بسیار رایج است

متاسفانه روزگار در بسیاری از موارد با مادر ‌ها مهربان نیست و آن‌ها را داغدار می‌کند. امیدواریم که هیچ مادری، فرزند خود را از دست ندهد اما در صورتی که یک مادر داغدار در نزدیکی شما زندگی می کند روز مادر، فرصت مناسبی است که با خرید گل برای وی به نوعی با او ابراز همدردی کنید. از دست دادن کسی که دوستش دارید یکی از چالش برانگیزترین سختی ‌هایی است که یک انسان، ممکن است با آن روبه رو شود هیچ گلی نمی‌تواند درد یک خانواده داغدار را از بین ببرد، اما به هرحال، گل ‌ها بهترین روشی است که می‌توانید به وسیله آن‌ نشان ‌دهید که در کنار افراد داغدار هستید و به آن‌ها فکر می‌کنید.

 

 

 

هنگام ارسال یک دسته گل برای همدردی، انتخاب نوع مناسبِ گل بسیار مهم است. میخک یک انتخاب محبوب برای این منظور است، به ویژه انواع قرمز آن. میخک‌‌های سفید اغلب نمادی از بی‌گناهی هستند و اگر زندگی جوانی از دست رفته باشد می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. نیلوفر‌ها نیز از دیرباز با مرگ مرتبط بوده اند. مسیحیان بر این باورند که مقبره مریم باکره با نیلوفر‌ها پوشیده شده بود به همین دلیل در بسیاری از کشور‌ها این گل ‌ها انتخابی ایده آل برای خانواده ‌های مذهبی هستند.

چرا خرید گل بهترین هدیه برای روز مادر است؟

خرید گل بهترین راه برای ابراز همدردی است

6- برای بالا بردن روحیه مادران مناسب هستند

آیا می‌دانستید که گل‌‌ها می‌توانند بلافاصله بر شادی فرد تأثیر بگذارند؟ مطالعات نشان می‌دهد که افرادی که گل می‌گیرند، اغلب به محض دریافت گل، یک لبخند واقعی بر لب‌هایشان می‌نشیند. دریافت گل‌‌ها خلق و خوی افراد را بهبود می‌بخشد و شکوفه‌‌های زیبای آن‌ها نیز می‌توانند تأثیر طولانی‌ مدتی بر خلق و خو داشته باشند. ممکن است افراد، پس از دریافت گل کمتر احساس افسردگی و اضطراب کنند پس اگر می‌خواهید روحیه مادری را بهبود ببخشید، بهتر است با خرید گل برای وی این کار را انجام دهید.

رنگ ‌های گرم مانند نارنجی، قرمز و زرد ممکن است باعث ایجاد احساس نشاط و شادمانی شوند. رنگ‌‌های سردتر مانند سبز و آبی نیز به افراد، احساس آرامش خواهند بخشید.

7- آرزوی خیر و سلامتی کردن برای مادر

ارسال گل برای مادری که در حال مبارزه با یک بیماری است یا در یک وضعیت روحی-روانی نامناسب است یک حرکت دوست‌داشتنی خواهد بود. گل ‌ها به فرد بیمار نشان می‌دهند که دیگران به آن‌ها فکر می‌کنند و برای آنها آرزوی سلامتی می‌کنند. به علاوه، مطالعات نشان می‌دهد افرادی که در حال بهبود بعد از عمل‌های جراحی هستند اگر در اتاقشان گل و گیاه وجود داشته باشد پاسخ ‌های فیزیولوژیک مثبت تری خواهند گرفت.

هدیه دادن گل ‌های مروارید، گل صد تومانی و ادریسی به مادری که کسالت دارد، کاری عالی خواهد بود. این گل ‌ها شکوفه ‌های روشن و رنگارنگی دارند که می‌توانند تقریباً هر کسی را بهبود ببخشند.

 

 

هنگام انتخاب گل برای ارسال به افرادی که در بیمارستان بستری هستند برخی از بخش ‌های بیمارستان به هیچ وجه اجازه گل آوردن را نمی‌دهند. برخی از شکوفه ‌ها ممکن است باعث واکنش‌‌های آلرژیک برای کارکنان یا سایر بازدیدکنندگان شوند. پس باید از گل ‌هایی استفاده کنید که گرده زیادی تولید نمی‌کنند.

چرا خرید گل بهترین هدیه برای روز مادر است؟

عیادت از مادران بیمار و اهدای گل به آنها یک سنت پسندیده و خوب است

 

8- برای بیان آنچه را که نمی‌توانید بگویید

گاهی بر زبان آوردن کلمات، سخت تر از چیزی است که فکر می‌کنید. اگر احساسات زیادی دارید که نمی‌توانید آن‌ها را در قالب کلمات بیان کنید، بگذارید گل ‌ها این کار را به جای شما انجام دهند. برای کسانی که دوستشان دارید یک دسته گل بفرستید تا احساساتی همچون عشق، قدردانی یا تحسین را به آن‌ها ابراز کنید. شما می‌توانید تقریباً هر دسته گلی را برای انتقال پیام خود انتخاب کنید. یک یادداشت دست‌نویس در میان شکوفه‌‌ها بگنجانید تا در انتقال پیام مورد نظر به شما کمک کند.

9- برای نشان دادن عشق خود به مادر

کدام زنی که از خواستگار، دسته گل نگرفته است؟ دسته گل ‌ها روشی عالی برای نشان دادن اینکه چقدر به همسرتان اهمیت می‌دهید، هستند. پس اگر یک دسته گل برای یک مادر، هدیه ببرید احتمال دارد که خاطرات نوستالژی زیادی را در خاطر وی زنده کنید و روحیه وی را بتوانید دگرگون کنید.

آیا فکر می‌کنید خرید گل رز قرمز برای هدیه دادن به مادرتان خیلی کلیشه ای است؟ ولی بسیاری از افراد با شما موافق نیستند. شما می‌خواهید این گل ‌ها را برای کسی که دوستش دارید بفرستید پس لازم نیست در این مورد، این همه شک و تردید به دل خود راه دهید. اگر می‌خواهید متفاوت تر رفتار کنید چرا به جای رز‌ها یک دسته گل صد تومانی یا گل ارکیده ارسال نمی‌کنید؟

 

 گل صد تومانی، گلی خیره کننده با گلبرگ ‌های ابریشمی‌ و رنگ‌های زیبا است. این گل ‌ها نمایانگر عشق و محبت هستند که می‌توانید آن‌ها را برای مادران خود نیز ارسال کنید. ارکیده ‌ها شکوفه ‌های ظریفی دارند  که نشان دهنده عشق، زیبایی و قدرت هستند. این گل ‌ها اغلب از نظر اندازه کوچکتر از گل ‌های دیگر هستند و تحویل دادن آن‌ها آسانتر خواهد بود.

چرا خرید گل بهترین هدیه برای روز مادر است؟

دسته گل روز مادر می‌تواند تنها از یک نوع گل و یا ترکیبی از چند گل متفاوت باشد

10- گل ‌ها بهترین هدیه‌های بی دلیل هستند

گاهی نیازی به دلیلی خاص برای خرید گل برای دیگران ندارید. در حالی که خرید گل برای یک مناسبت خاص، خوب است اما اگر این کار، بدون دلیل باشد کاری خاص تر خواهد بود. بنابراین با خرید بی دلیل گل برای مادر، همسر و یا سایر عزیزان خود آن‌ها را شاد کنید.

کلام آخر

اگرچه روز مادر فرصتی عالی برای خرید گل و هدیه دادن به مادران است اما هیچ روزی بهتر از امروز برای گل دادن به کسی نیست و نیازی نیست حتما تا یک مناسبت خاص صبر کنید. اگر سپاسگزار یا حتی غمگین هستید یا فقط می‌خواهید روز کسی را بسازید، گل ها راهی عالی برای انجام این کار هستند پس فرصت را از دست ندهید و همین الان به دیگران گل هدیه دهید.

گل روز مادر، کلید ورود به اعماق قلب مهربان مادر ها است.

*رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: