کد خبر: ۵۴۴۹۶۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان اظهار داشت، سلاحی که باید خلع و نابود شود، سلاح مقاومت نیست، بلکه سلاح فتنه است که در حادثه «الطیونه» مردم را نشانه گرفته است.

به گزارش شفاف، شیخ نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان امروز در سخنانی ضمن تبریک سالروز آزادسازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ گفت: ما در ماه مه سال ۲۰۰۰ سرزمین را آزاد کردیم، کرامت را حفظ نمودیم و دین را احیا کردیم.

وی با بیان اینکه «این رهایی و پیروزی، لبنان را به مرحله آسیب ناپذیری رساند»، اعلام کرد که لبنان پس از آنکه ضعیف‌ترین حلقه در برابر دشمن اسرائیلی بود، اکنون به غیرقابل نفوذترین حلقه تبدیل شده است».

شیخ نبیل قاووق افزود: «لبنان به قلعه‌ای مستحکم در برابر دشمن اسرائیل تبدیل شده است و مقاومت پیاپی به پیروزی می‌رسد و دشمن اسرائیلی از معادله مقاومت به وحشت افتاده است».

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان گفت: «معادله مقاومت مسیر درگیری اعراب و اسرائیل را تغییر داد و لبنان را در موقعیتی قرار داد که می تواند هویت مزارع شبعا و تپه‌های کفرشوبا را حفظ کند و قاطعانه به حق خود در مورد ثروت نفت و گاز در فراساحل پایبند باشد».

وی تصریح کرد: «ما با سلاح مقاومت از دستاوردها، عزت و اراده ها محافظت می کنیم و هر روز برای تقویت و توسعه این سلاح تلاش می‌کنیم. سلاحی که باید خلع شود و از بین برود، سلاح مقاومت نیست، بلکه سلاح فتنه است که در حادثه الطیونه مردم را می کشد».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: