کد خبر: ۵۴۵۵۹۹
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۳
در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

معاون اول رئیس جمهور از درج قیمت مصرف کننده بر روی ۵ گروه کالایی از سوی تولیدکنندگان در یک هفته آینده خبر داد.

 

به گزارش شفاف، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: هفته آینده، قیمت مصرف کننده بر روی ۵ گروه کالایی از سوی تولیدکنندگان درج خواهد شد.

وی افزود: از این ۵ گروه کالایی، چهار گروه شامل کالاهای اساسی و گروه پنجم تعداد زیادی از کالاها را در بر می گیرد.

مخبر ضمن قدردانی از همراهی مردم با اجرای طرح اصلاح نظام یارانه‌ها، از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در خصوص درج نشدن قیمت برای مصرف کننده از سوی تولیدکنندگان را به سامانه ۱۲۴ اعلام کنند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به شدت یافتن برخوردهای قانونی سازمان تعزیرات با متخلفان گفت: مردم بدانند همه گرانی‌ها ناشی از اجرای طرح اصلاح نظام یارانه‌ها نیست.

مخبر، بالا رفتن دستمزدها، حقوق، عوارض، ارزش افزوده و قیمت‌های جهانی را از دلایل گرانی انواع کالاها برشمرد و گفت: خوشبختانه به لحاظ تأمین کالاهای اساسی جزء بهترین کشورهای دنیا هستیم که دچار هیچ اختلالی نشدیم و تنها تغییر قیمت‌ها باعث شد در یک بازه زمانی کالاها دیرتر به فروشگاه‌ها برسند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نوسان کوتاه مدت قیمت کالاها در یک بازه دو تا سه ساعته، گفت: دو دستور مهم کار دولت، قیمت گذاری متناسب کالاها با توجه به افزایش قیمت‌ها هم برای تولید کننده و هم مصرف کننده و دوم تثبیت قیمت‌ها است.

مخبر تصریح کرد: طبیعی است تنش قیمتی ایجاد شده تا مدتی در بازار تب و تاب ایجاد خواهد کرد که امیدواریم با همکاری خوب مردم، بتوانیم این دوره را پشت سر بگذاریم.

معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره چگونگی خرید مایحتاج منزل خود گفت: تمام خریدها را خودم انجام می‌دهم اما قیمت‌ها در جنوب شهر متناسب‌تر است و باید گفت هر کسی لاکچری زندگی می‌کند، باید قیمتش را هم بدهد.

 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: