کد خبر: ۵۴۵۶۰۷
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸

از آنجایی که مارهای زنگی حیوانات خونسردی هستند، دمای بالاتر را ترجیح می‌دهند؛ بنابراین گرم شدن آب و هوا باعث می‌شود که آنها زمان کمتری را در خواب زمستانی بگذرانند و بیشتر در طبیعت بیابان باشند.

به گزارش شفاف، تغییرات آب و هوایی تأثیر منفی بر بسیاری از حیوانات در سراسر جهان دارد. با این حال، یک مطالعه جدید از سوی دانشگاه میشیگان نشان داده است که گونه مار زنگی ممکن است از گرم شدن دما سود ببرد. از آنجایی که مارهای زنگی حیوانات خونسردی هستند، دمای بالاتر را ترجیح می‌دهند, بنابراین گرم شدن آب و هوا باعث می‌شود که آن‌ها زمان کمتری را در خواب زمستانی بگذرانند و بیشتر در طبیعت بیابان باشند.

مارهای زنگی خزندگان نسبتاً محفوظی هستند که عمدتاً از رویارویی با انسان اجتناب می‌کنند. با این حال، هنگامی که تهدید می‌شوند, ممکن است به انسان حمله کنند. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، سالانه بین 7 تا 8 هزار نفر توسط مارهای سمی گزیده می‌شوند که در این بازه زمانی حدود 5 نفر جان خود را از دست می‌دهند. نیش مار زنگی می‌تواند آثار ماندگاری بر جای بگذارد، به طوری که 10 تا 44 درصد از افراد گزیده شده توسط این مار دچار آسیب‌های طولانی‌مدت مانند از دست دادن توانایی استفاده از اندام‌های خود می‌شوند.

به نقل از earth، این مارها دمای بدن 86 تا 89 درجه فارنهایت را ترجیح می‌دهند که این دما بسیار بیشتر از دمای موجود در طبیعت است. علاوه بر این، به نظر می‌رسد مارهای زنگی که در آب و هوای گرم زندگی می‌کنند, بزرگ‌تر و قوی‌تر از مارهایی هستند که در مناطق سرد زندگی می‌کنند. افزایش گرمایش جهانی قطعاً با افزایش مار گزیدگی‌ها توسط مار زنگی همراه خواهد بود اما دانشمندان اطمینان می‌دهند که این افزایش به شکل چشم‌گیری نخواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: