کد خبر: ۵۴۵۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در هر منطقه ای که تجمع اتباع خارجی به صورت رسمی و غیر رسمی وجود داشته باشد، واکسیناسیون توسط همکاران بهداشتی به صورت فعال انجام می شود.

به گزارش شفاف، کمال حیدری گفت: بروز بیماری فلج اطفال بیشتر در مناطق گرمسیری و در مناطق مرزی شرق کشور رخ می دهد.

به گفته وی در تمام مناطق کشور واکسیناسیون مورد نیاز برای مردم ایران و حتی اتباع خارجی انجام می شود.

او گفت: طب سنتی در ترویج سبک زندگی سالم بسته های خوبی را مد نظر قرار داده است. ما نمی توانیم ذائقه مردم را به آسانی تغییر بدهیم. باید با آموزش های لازم مردم را از تبعات مصرف مواد غذایی مختلف آگاه سازیم تا فرهنگ سبک زندگی سالم در بین مردم  را ارتقا بخشیم. تقاضا برای  خرید انواع فست فود نیز کاهش پیدا کند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد که برای پوشش واکسیناسیون افرادی که هنوز واکسن خود را دریافت نکرده اند، به صورت تلفنی و حتی پیامکی دعوت به تزریق واکسن شده اند.

او گفت: سیستم بهداشتی کشور سعی در افزایش سطح پوشش واکسیناسیون داشته است. در هر منطقه ای که تجمع اتباع خارجی به صورت رسمی و غیر رسمی وجود داشته باشد، واکسیناسیون توسط همکاران بهداشتی به صورت فعال انجام می شود.

او گفت: اگر مردم وزارت بهداشت را به عنوان متولی سلامت می دانند، باید آموزش های لازم را در زمینه تغذیه سالم از طریق کارشناسان ما دریافت کنند.

به گفته وی آلودگی هایی که بر اثر بیماری سرخک گزارش شده اند، عمدتا در بین اتباع بوده و ایرانی هایی که به این بیماری مبتلا شده اند عمدتا با همین اتباع خارجی در ارتباط بوده اند.

حیدری گفت: اپیدمی های مختلف در کشور همسایه شرقی مانند سرخک رخ داده اند که به دلیل رفت و آمدهای مکرر، سیستم بهداشتی در تمام مناطق فعال شده و واکسیناسیون با همکاری وزارت کشور دنبال می شود. در حال حاضر واکسن هایی مانند فلج اطفال و سرخک برای اتباع خارجی تزریق شده است.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: