کد خبر: ۵۴۵۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴

وزیر میراث فرهنگی در حکمی، مریم جلالی را به‌ عنوان معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منصوب کرد.

به گزارش شفاف، سید عزت‌الله ضرغامی در حکمی "مریم جلالی" را به‌ عنوان معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منصوب کرد.

 در حکم ضرغامی آمده است:

«سرکار خانم دکتر مریم جلالی دهکردی

نظر به شایستگی‌های فردی، دانش و تجربیات ارزشمند در مدیریت‌های فرهنگی به ویژه حوزه‌های ماموریتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، طی این حکم به سمت "معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی" منصوب می‌شوید.

صنایع دستی و هنرهای سنی میراث ارزشمند ملی ایرانیان، جایگاه برجسته و بی‌بدیلی در سطح جهانی دارد.

سرکار عالی ماموریت دارید تا با برنامه‌ریزی دقیق و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود، تمامی توان و استعداد مجموعه بازیگران این عرصه را در جهت تحقق سیاست‌های جدید و تحولی وزارتخانه به کار گیرید.

ارتقای سطح طراحی و زیبایی‌های هنری، کاربردی‌سازی، نوآوری در بسته‌بندی و ارائه محصول، برندسازی، تسهیل در امر تولید و رفع نیازهای اولیه فعالان پرتلاش این عرصه، بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانش‌بنیان و خانه‌های خلاق، استفاده حداکثری از امکانات و انگیزه‌های بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی، حضور جدی در استان‌ها و مراکز تولید، آموزش علمی و ارتقای سطح مهارت‌های انسانی، بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی، تسهیل در تأمین مواد اولیه  کیفی و تضمین بازار فروش از جمله ماموریت‌های ویژه شما است.

امید است ضمن هماهنگی با معاونت‌های تخصصی و ستادی وزارتخانه در جهت هم‌افزایی داشته‌های موجود در تحقق اهداف فوق و سایر مواردی که پیشتر به شما ابلاغ شده است، موفق باشید.

از خداوند متعال توفیقات سرکار عالی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و مکتب نورانی امام خمینی(ره) و عمل به منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) را خواهانم.»

گفتنی است جلالی فارغ‌التحصیل ارشد زبان‌شناسی تاریخی از دانشگاه تهران و دکترای مدیریت برنامه‌ریزی امور فرهنگی است. مدیریت مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران، مدیریت پردیس سینمایی ملت، مدیریت گروه اجتماعی و فرهنگی شبکه تهران سیما، مدیریت گروه خانواده شبکه دو سیما و تهیه و تولید صدها ساعت برنامه تلویزیونی و رادیویی در حوزه فرهنگی  بخشی از سوابق مریم جلالی است. وی همچنین داور جشنواره‌های مختلف بوده و هم‌اکنون مدرس دانشگاه است.

همچنین وزیر میراث فرهنگی در همین رابطه با انتشار توئیتی در فضای مجازی نوشت:

"کارنامه 9 ماهه معاونت صنایع دستی قابل قبول است.

خانم‌ها محمودیان و جلالی دو مدیر موفق بر اساس سیاست‌های بالادستی شان هستند.

راهبردهای تحولی وزارتخانه با مدل خانم جلالی بهتر جواب می‌دهد.

هر دو افتخار جامعه مدیران خانم کشور هستند".

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی , صنایع دستی ,

 شایان ذکر است پیش از این پویا محمودیان معاونت صنایع دستی را از خرداد سال 97 تاکنون برعهده داشت که با انتصاب مریم جلالی در کسوت معاونت صنایع دستی، محمودیان با صدور حکمی از سمت ضرغامی به عنوان مشاور وزیر منصوب شد.

در حکم ضرغامی آمده است: 

«سرکار خانم پویا محمودیان، نظر به شایستگی، دانش و تجربیات ارزشمند سرکار عالی در حوزه‌های مأموریتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی به ویژه در موضوع صنایع‌ دستی طی این حکم به عنوان "مشاور وزیر" منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود در چارچوب مأموریت‌های ابلاغی به ویژه در حوزه بین‌الملل، شاهد پیشرفت در تحقق اهداف سازمانی باشیم.

از خداوند متعال توفیقات جنابعالی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و مکتب نورانی امام خمینی (ره) و عمل به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را خواهانم.»

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: