کد خبر: ۵۴۵۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰

در روز نخست رقابت‌های کشتی فرنگی جام بولات تورلیخانوف قزاقستان، ۶ نماینده ایران به دیدار فینال رسیدند.

به گزارش شفاف، دیدار‌های ۷ وزن نخست، رقابت‌های کشتی فرنگی جام بولات تورلیخانوف و رنکنیگ اتحادیه جهانی از صبح امروز (پنج‌شنبه) در شهر آلماتی قزاقستان آغاز شد و در پایان مسابقات مقدماتی، پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم، علیرضا نجاتی و پویا ناصرپور در وزن ۶۰ کیلوگرم، رامین طاهری در وزن ۸۷ کیلوگرم، مهدی فلاح در وزن ۹۷ کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد.

میثم دلخانی قهرمان جهان در وزن ۶۷ کیلوگرم که در یک وزن بالاتر به میدان رفته بود در دیدار نیمه نهایی مصدوم شد و از ادامه مسابقه بازماند و علی شریفی در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.

محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی کشورمان گفت: استخوان دست دلخوانی یک لحظه بیرون آمد و جا رفت و بعد از مراجعه به بیمارستان نظر پزشکان این بود که دست وی را کچ بگیرند اما با توجه به ورم زیادی که داشت قرار شد دست وی با آتل فیکس یا بانداژ شود و پس از آن با یخ درمانی برای بهبود آن اقدام شود. او برای درمان دستش حداقل نیاز به دو هفته استراحت دارد که این استراحت درون اردویی و زیر نظر کادر قنی خواهد بود.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ اسلامجان عزیزف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر آروجان حالاکورکی از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار پایانی شد. دادمرز عصر امروز برای کسب مدال طلا به مصاف مارلان موکاشف از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی پس از استراحت در نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر الهام بهرام اف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۹ بر صفر محمدکودیر یوسوپوف از ازبکستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. در همین وزن پویا ناصرپور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر فیروز میرزا رجب اف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ناصرپور در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد یرنور فیداخمتوف از قزاقستان گذشت تا در دیدار فینال به مصاف علیرضا نجاتی برود.

در وزن ۶۷ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر کالی سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ابرار آتابکوف از ازبکستان با نتیجه ۳ بر ۳ و به دلیل مصدومیت مغلوب شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱ از سد آتابک عزیز بیکف از قرقیزستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل عظمت کاستوبایف از قزاقستان با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. طاهری در دیدار فینال به مصاف آیونگو ریکادزه از گرجستان می‌رود. در این وزن علی شریفی دیگر نماینده کشورمان در دور اول با نتیجه ۵ بر ۳ از سد میلیس آیتبکف از قرقیزستان گذشت. وی در دور بعد مقابل جالگاسبای بردی مراتف از ازبکستان با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دیدار نیمه نهایی، شریفی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی فلاح پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۱ از سد اومالت دادوف از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ رستم آسوکولوف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار به مصاف متهان باشار از ترکیه می‌رود.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر یاکوبی کاجایا از گرجستان را زا پیش رو برداشت. امین میرزازاده دیگر نماینده کشورمان در این وزن هم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر ساتیش از هند را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. دیدار نیمه نهایی بین میرزازاده و یوسفی برگزار شد که در نهایت امین میرزازاده با نتیجه ۲ بر ۲ به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی عصر امروز به مصاف عثمان ایلدیریم از ترکیه می‌رود. یوسفی نیز راهی دیدار رده بندی شد تا برای کسب مدال برنز به مصاف ساتیش از هند برود.

 

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: