کد خبر: ۵۴۶۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲

مجلس شورای اسلامی هفته جاری روز‌های یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلسات علنی خواهد داشت و قرار است در جلسه فردا به عنوان اولین دستور طرح دو فوریتی محرومیت زدایی به بررسی گذاشته شود.

به گزارش شفاف، ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح دو فوریتی جدول محرومیت زدایی قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون انرژی، در مورد طرح توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور، ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی درمورد طرح اصلاح قانون تشکیلات وآیین دادرسی دیوان عدالت اداری از جمله طرح‌هایی است که روز یکشنبه در دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
همچنین طرح دو فوریتی کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی، طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی تخصصی و برخی لوایح موافقت نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از کشور‌ها نیز، در دستور هفتگی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
در این حال در جلسه روز نظارتی مجلس که سه شنبه هفته جاری خواهد بود، سوال آقای محمد وحیدی، نماینده بجنورد از وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور وزیر مطرح خواهد شد.
مجلس هفته جاری همچنین تقاضای تحقیق و تفحص از وزارت جهاد کشاورزی در مورد عملکرد سازمان حفظ نباتات، تقاضای تحقیق و تفحص از وزارت ورزش و جوانان در مورد عملکرد فدراسیون سوارکاری، تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه عملکرد دولت و بانک مرکزی در حوزه منابع و مصارف انرژی کشور از سال ۸۲ تا ۱۴۰۰، تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه عملکرد وزارت نیرو در خصوص آب بین حوزه‌ای را به بررسی خواهند گذاشت.
قرار است در یکی از جلسات هفته جاری مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در مورد نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران و همچنین گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد نقض اصل ۱۲۱ قانون اساسی و عدم رعایت شئونات توسط رئیس جمهور در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ارائه شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: