کد خبر: ۵۴۷۰۹۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳

منابع خبری اعلام کردند که «ائتلاف نیروهای دولت ملی» عراق که متشکل از جنبش حکمت و ائتلاف نصر است جمعه ابتکار جدیدی را برای خروج عراق از بحران سیاسی فعلی و بهبود شرایط ارائه کرد که مبتنی بر شکل‌گیری یک دوره انتقالی جدید است که با انتخابات به پایان می‌سد.

به گزارش شفاف،‌ به نقل از شفق نیوز، «ائتلاف نیروهای دولت ملی» به ریاست عمار حکیم، رئیس جنبش حکمت و حیدر العبادی، نخست وزیر سابق عراق و رئیس ائتلاف "نصر"، جمعه از ابتکار سیاسی جدید برای خروج عراق از بحران سیاسی فعلی خبر دادند.

این ابتکار مبتنی بر شکل گیری یک مرحله انتقالی جدید است که با انتخابات به پایان می‌رسد.

در بیانیه‌ صادره از این ائتلاف تاکید شد که بحران سیاسی عراق همچنان ادامه دارد و همه‌ نیروهای سیاسی باید در این زمینه فعال باشند تا بتوان از این بحران خارج شد.

ائتلاف نیروهای دولتی ملی در این بیانیه درباره این ابتکار آورده است که واقعیت امروز عراق بسیار پیچیده و خطرناک است و بازیگران زیادی در آن دخیل هستند. هر شکست جدیدی منجر به سناریوهای غیرمتعارف خواهد شد که امنیت عراق را به خطر می‌اندازد، به همین خاطر باید در این زمینه کاملا جدی و فعالانه حضور داشت.

این ائتلاف افزود: هرگونه شکل‌گیری دولت تنها بر پایه منافع شخصی و جناحی اشتباه است و می‌بایست در روند شکل‌گیری دولت علاوه بر مصالح سیاسی، تمامی واکنش‌ها و نیروهای تاثیرگذار ملاک گرفته شوند تا با تکیه بر حمایت جمعی و با کمترین ضرر بتوان به نتیجه‌ای مورد قبول همه رسید.

براساس این بیانیه ابتکار جدید می‌تواند اعتماد نیروهای سیاسی را بازگرداند، به مردم اطمینان بخشد و به یک دستاورد کیفی ولو در سطح حداقلی دست یابد.

ائتلاف نیروهای دولتی ملی عراق در این بیانیه خاطرنشان کرد: مرحله بعدی دوره انتقالی با انتخابات جدید به پایان می‌رسد. مدت زمان آن و تشکیل دولتی معتدل و متوازن که مورد اطمینان نیروهای سیاسی شرکت کننده و غیر مشارکت کننده در آن باشد، همگی باید در ابتدای کار بر آنها توافق صورت گیرد.

براساس اعلام این ائتلاف اداره مرحله انتقالی که با انتخابات جدید به پایان می‌رسد، برای بازگرداندن اعتماد مردم به نظام سیاسی، تضمین دستاوردهای کیفی در خصوص پرونده‌های مبارزه فساد، تامین امنیت، گسترش خدمات  در داخل و خارج امری ضروری و مهم است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: