کد خبر: ۵۴۷۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶

رئیس کمیته ورزش و جوانان فراکسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد که بسته حمایتی در نظر گرفته شده از سوی مجلس برای کشتی ربطی به بودجه مصوب این رشته در وزارت ورزش ندارد.

به گزارش شفاف، احمد راستینه که روز خط برنامه دایره طلایی آمده بود، در خصوص مجمع جنجالی فدراسیون کشتی و اختلاف ایجاد شده بین این فدراسیون و وزارت ورزش اظهار داشت: اساس مسئله‌ای که اتفاق افتاده این است که اگر مجلس یک کمک حمایتی برای فدراسیون‌ها پیش‌بینی کرده آیا اساسا وزارت ورزش باید اعتبارات آنها را نادیده بگیرد؟ یا اعتبارات‌شان را کاهش دهد یا نه، این کمک‌های حمایتی در سال 1401 مربوط به 28 فدراسیون بوده در حالی که سال 1400 ما تقریبا 12 فدراسیون را مورد حمایت مستقیم از کمیسیون فرهنگی مجلس قرار دادیم. با توجه به اینکه فوتبال در آستانه جام‌جهانی بود، در خصوص بودجه حمایتی فوتبال زودتر اقدام شد.

رئیس کمیته ورزش و جوانان فراکسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: مجلس گام بلندی برداشته و انتظار هم از وزارت ورزش این بود که این گام بلند مجلس را غنیمت شمرده و هم اینکه فدراسیون‌ها تلاش کنند که در تقابل با وزارت ورزش به سمت بداخلاقی حرکت نکنند. وقتی مجمع کشتی را دنبال کردم، مسئله فنی را که رئیس فدراسیون مطرح می‌کرد، درست بود و این بودجه کاری به اعتباراتش در وزارت ورزش ندارد. همین نکته را به پولادگر هم گفتم که رئیس فدراسیون درست می‌گوید.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بسته حمایتی مجلس ربطی به بودجه وزارت ورزش  ندارد. این یک بودجه تبصره 14 است که خدا کمک کرد و از منابعی که ایجاد شده بود و هر سال جای دیگر استفاده می‌شد، عددی برای حمایت از ورزش در نظر گرفته شد و وزارت ورزش هم باید این شرایط را غنیمت می‌شمرد. ما خدمت پولادگر که او هم از پیشکسوتان و دلسوزان جامعه ورزش است در جلسه کمیسیون تاکید کردیم که بودجه حمایتی مجلس ربطی به بودجه وزارت ورزش ندارد و حتما دوستان در وزارتخانه باید این مسئله را لحاظ کنند. اگر این مسائل حل نشود ما سال آینده انگیزه‌ای برای جذب منابع در قالب بودجه حمایتی نداریم.

راستینه در خاتمه گفت: ما انتظارمان این است که اخلاق حفظ شود. علیرضا دبیر پهلوان عزیزمان را دوست داریم اما حقیقتا برخوردی که اتفاق افتاد را نمی‌پذیریم. مطمئنم او جبران خواهد کرد، ضمن اینکه پولادگر هم باید طبق قانون عمل کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: