کد خبر: ۵۴۸۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۳

کارشناس امور شهر قدس اعلام کرد، احداث مجتمع دیپلماتیک آمریکا در شهر قدس به مثابه یک مرکز اطلاعاتی و جاسوسی به نفع اشغالگران اسرائیلی است.

به گزارش شفاف، به نقل از فلسطین الیوم، راسم عبیدات، کارشناس امور قدس بر این باور است که طرح مشترک آمریکایی- اسرائیلی برای احداث مجتمع دیپلماتیک وابسته به سفارت واشنگتن در شهر قدس بر روی اراضی فلسطینیان به مساحت حدود ۵۰ دونم (یک دونم هزار متر مربع)، "یک علامت و شاخصه‌ای خطرناک" و به مثابه یک منطقه تحت الحمایه آمریکا در شهر قدس جهت جاسوسی از فلسطینیان به نفع موساد (سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی) است.

عبیدات در ادامه افزود، طرح مشترک برای احداث مجتمع دیپلماتیک وابسته به سفارت واشنگتن در شهر قدس، در ادامه تلاش جدید دولت اسرائیل برای توسعه سیطره خود بر اراضی فلسطینیان است.

وی همچنین تصریح کرد، مقامات رژیم صهیونیستی با استناد به قانون اموال افراد غائب که در سال ۱۹۵۰ صادر شد، اراضی شهروندان فلسطینی در شهر قدس را روزانه غارت کرده و در چارچوب تلاش برای یهودی‌سازی این شهر بدون وجود مکانی برای فلسطینیان بر آنها سیطره یافتند.

عبیدات همچنین تاکید کرد، از جمله اهداف مجتمع دیپلماتیک که در نزدیکی روستای "الطور" واقع شده است، یک نقطه اطلاعاتی است که سفارت آمریکا پس از جاسوسی از فلسطینیان به ویژه اهالی شهر قدس به نفع اشغالگران، اطلاعات کاملی را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: باور ندارم که آمریکا تصمیماتی به نفع مردم فلسطین و مسأله عادلانه آنها اتخاذ کند و تاریخ این را ثابت کرده است.

کارشناس امور شهر قدس در پایان اظهار داشت، آنچه امروز لازم است، باز کردن پرونده اموال غیرمنقول، املاک و وارثان فلسطینی برای محافظت در برابر سیطره و تصرف توسط مقامات اسرائیلی است.

پیشتر مرکز حقوقی حمایت از اقلیت عرب اسرائیل موسوم به "عدالت" که مقر آن در اراضی اشغالی است با انتشار بیانیه‌ای در سایت رسمی خود اعلام کرد، مدارک و ادله جدیدی درباره طرح مشترک آمریکایی- اسرائیلی برای احداث مجتمع دیپلماتیک وابسته به سفارت واشنگتن در شهر قدس در اختیار دارد که قرار است بر روی زمین‌های خصوصی فلسطینیان ساخته شود.

مرکز حقوقی مذکور همچنین تاکید کرد، طبق آرشیو مربوط به مالکیت زمین‌هایی که قرار است این مجتمع مسکونی بر روی آنها احداث شود، متعلق به آوارگان و مهاجران فلسطینی است و اسرائیل در سال ۱۹۵۰ میلادی با استناد به قانون املاک غائبان به صورت غیرقانونی آنها را مصادره کرده است.

بر اساس تحقیقات این مرکز حقوقی، اسناد مدارک آرشیو دولتی ثابت می‌کند که این زمین‌ها متعلق به خانواده‌های فلسطینی بوده و قبل از سال ۱۹۴۸ و در زمان قیمومیت انگلیس به طور موقت به مقامات این کشور اجاره داده شد و این زمین‌ها در سال ۱۹۵۰ پس از آواره شدن آنها در جریان نکبت از مالکان فلسطینی آن مصادره شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: