کد خبر: ۵۴۸۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴

به گفته شرکت سامسونگ، سریع‌ترین تراشه گرافیکی جهان در حال توسعه است و از نسل سوم فناوری ۱۰ نانومتری استفاده می‌کند.

به گزارش شفاف، شرکت سامسونگ اعلام کرد که یک تراشه گرافیکی جدید با دسترسی تصادفی پویا (DRAM) و سرعت بالاتر توسعه داده است. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که کارت گرافیک ۲۴ گیگابیتی GDDR۶ از نسل سوم فناوری ۱۰ نانومتری استفاده می‌کند. همچنین سرعت پردازش داده در این کارت گرافیک از محصولات دیگر ۳۰ درصد بیشتر و سریعتر است.

به گزارش شفاف، تراشه DRAM جدید می‌تواند تصاویر گرافیکی را با سرعت ۱.۱ ترابایت در ثانیه پردازش کند. به ادعای شرکت سامسونگ، این تراشه سریع‌ترین کارت گرافیکی در جهان است که معادل پردازش ۲۷۵ فیلم فول اچ دی در یک ثانیه است.

‌DRAMهای گرافیکی به طور گسترده در بازی‌های سه بعدی پرقدرت، رایانه‌های شخصی، نوت بوک‌ها یا دستگاه‌هایی که ویدیو‌هایی با وضوح بالا پخش می‌کنند، استفاده می‌شود. به گزارش شفاف، انتظار می‌رود در آینده از این کارت‌های گرافیکی در محاسبات با عملکرد بالا، خودرو‌های الکتریکی و وسایل نقلیه خودران استفاده شود.

تراشه گرافیکی

سامسونگ می‌گوید با استفاده از فناوری به اصطلاح مقیاس‌بندی ولتاژ پویا، تراشه DRAM GDDR۶ راندمان انرژی را نیز بیش از ۲۰ درصد بهبود می‌بخشد. به گفته این شرکت، سامسونگ تراشه‌های گرافیکی جدید را در زمان مناسبی برای برآورده کردن نیاز‌های رو به رشد مشتریان تولید خواهد کرد و بنابراین به دنبال پیشروی در بازار DRAM گرافیکی نسل بعدی خواهد بود. سامسونگ، برترین سازنده تراشه‌های حافظه در جهان است که شاهد کاهش فروش DRAM خود در سه ماهه اول سال بود، اما این شرکت جایگاه اول خود را در بازار جهانی حفظ کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: