کد خبر: ۵۴۸۷۲۱
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷

تیم سیار اهدای خون از جمله موکب‌هایی بود که با تاسی از نام امام علی (ع) در جشن ۱۰ کیلومتری عید غدیر تهران برپا شد و با استقبال مردم نوعدوست جلوه دیگری از سیره عملی اهل بیت(ع) را به نمایش گذاشت.

به گزارش شفاف، بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، به مناسبت عید سعید غدیر، میهمانی 10 کیلومتری مردم تهران در خیابان ولی عصر، حدفاصل چهارراه ولی‌عصر تا چهارراه پارک‌ وی برگزار شد و صدها هزار نفر از مردم پایتخت در آن حضور یافتند. دراین میهمانی و رویداد جمعی که به همت گروه‌های مردمی و تسهیل‌گری برخی از نهادها برگزار شد هم میزبان وهم میهمان‌های آن را مردم تشکیل داده بودند و هیأت‌های مذهبی، مساجد، گروه‌های جهادی،‌گروه‌های خدماتی و گروه‌های سرود در طول مسیر موکب‌هایی با برنامه‌ها و رویکردهای مختلف برپا نمودند.
 
در این بین نیز تیم سیار اهدای خون در ساختمان وزارت صنعت مستقر شد تا با حضور مردم نوعدوست در جهت اهدای خون صحنه هایی از عشق، محبت و خیرخواهی به نمایش گذاشته شود.
 
پخش بروشور اطلاع رسانی در مورد فعالیت‌های سازمان انتقال خون و نشانی مراکز ۱۴ گانه اهدای خون استان تهران در کنار اهدای بادکنک به کودکان، از جمله فعالیت‌های صورت گرفته تیم سیار اهدای خون بود.
 
مدیرکل انتقال خون استان تهران در حاشیه پیاده روی ۱۰ کیلومتری جشن غدیر با بیان اینکه یکی از مسئولیت های اجتماعی در راستای منش و سیره عملی اهل بیت(ع)، فرهنگ اهدای خون است که نجات بخش جان بیماران می باشد، گفت: این مراسم فرصت خوب و ارزنده ای بود تا بار دیگر پیام رسان فرهنگ اهدای خون باشیم و به کسانی که دل در گرو ارزش های الهی دارند، یادآوری کنیم که نجات جان انسان ها از مهمترین و اصلی ترین ارزش های الهی است.

دکتر محمدرضا مهدی زاده ابراز امیدواری کرد: با فرهنگسازی این کار انسان دوستانه در بین نسل جوان، بتوانیم پشتوانه ای خوب برای تامین خون و فرآورده های خونی مورد نیاز بیماران در سال‌های پیش رو داشته باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: