کد خبر: ۵۴۹۲۷۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱

مدیرکل امور مجلس وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: بازنگری و به‌روزرسانی قوانین و مقررات در حوزه میراث‌ فرهنگی گردشگری و صنایع‌ دستی موضوعی ضروری است که با تشکیل شورایی با این موضوع در دست اقدام است.

به گزارش شفاف، محمد کریمی با اشاره به اینکه از زمان تصویب برخی از قوانین موجود در این زمینه سالیان زیادی می‌گذرد، گفت: برخی از قوانین موجود کارآیی و اثربخشی خود را از دست داده‌اند و مقتضی است تا مطابق با نیازهای روز ویرایش و اصلاح شوند.

مدیرکل امور مجلس وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی ادامه داد: در حوزه‌های میراث‌ فرهنگی و گردشگری قوانین خوبی وجود دارد، اما بعضاً نیاز به اصلاح و به‌روزرسانی دارد، همچنین در حوزه صنایع‌ دستی با توجه به اینکه کار بین دستگاهی است به قوانینی با هدف‌گذاری هم‌افزا و انسجام‌بخش نیاز داریم.

مطابق با صحبت‌های وی، پیشنهادهای ارائه شده از سوی معاونت‌های تخصصی وزارتخانه و مدیران کل استانی با توجه به اینکه آن‌ها به شکل ملموس و عملیاتی در ارتباط با اجرای قوانین موجود در حال فعالیت هستند، می‌تواند کمک خوبی به ویرایش و کارآمدسازی قوانین و مقررات کند.

کریمی خاطرنشان کرد: پیشگیری از وقوع جرائم علیه میراث‌ فرهنگی مقوله بسیار مهمی است که در سیاست‌گذاری وزارتخانه مورد تأکید بوده و در بحث بازنگری قوانین هم مؤلفه‌های پیشگیرانه لحاظ خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: