کد خبر: ۵۵۰۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴

بازرس کل امور ورزش و جوانان سازمان بازرسی کل کشور از بخش‌های مختلف استادیوم ۱۰۰هزارنفری آزادی بازدید کرد و وضعیت ایمنی این ورزشگاه را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش شفاف، در پی دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر شناسایی و پیگیری سازه‌های ناایمن، لقمان کیاپاشا، بازرس کل امور ورزش و جوانان سازمان بازرسی از بخش‌های مختلف استادیوم یکصدهزارنفری آزادی بازدید کرد.

کیاپاشا پس از بازدید در جلسه‌ای با حضور مدیر و معاون فنی مجموعه ورزشگاه آزادی بر ضرورت اقدامات پیشگیرانه برای مقاوم‌سازی و ایمنی ورزشگاه آزادی تأکید کرد و گفت: سازمان بازرسی کل کشور حسب تکلیف نظارتی و در راستای حفظ حقوق عامه، وضعیت ایمنی سازه‌های ورزشی از جمله استادیوم آزادی و اقدامات دستگاه‌ها در این زمینه را رصد می‌کند.

بازرس کل امور ورزش و جوانان سازمان بازرسی با تأکید بر پیگیری مستمر ایمن‌سازی اماکن ناایمن ورزشگاه آزادی از سوی متولیان امر ادامه داد: در این زمینه هیچ‌گونه قصور، غفلت یا ترک‌فعلی قابل اغماض نیست.

بازدید قائم‌مقام سازمان بازرسی از مرکز نظارت همگانی و رسیدگی به شکایات مردمی

خبر دیگر از سازمان بازرسی کل کشور اینکه؛ قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور با حضور در مرکز نظارت همگانی و رسیدگی به شکایات مردمی از نزدیک از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کرد.

احمد رحمانیان در پایان این بازدید طی نشستی با سرپرست معاونت حقوقی، نظارت همگانی و امور مجلس سازمان بازرسی، سرپرست مرکز نظارت همگانی و رسیدگی به شکایات مردمی و معاونین این مرکز با بیان اینکه یکی از اصول پنج‌گانه پیشگیری از مفاسد اداری بحث مشارکت مردمی و بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد است، اضافه کرد: اگر بخواهیم در حوزه پیشگیری و مقابله با فساد موفق باشیم، لازمه آن نگاه ویژه، معقولانه، کارشناسی، به‌دور از هرگونه دیدگاه‌های افراطی و تفریطی و همچنین منطبق با تعالیم اسلامی به مردم و بخش‌های مردمی است.

قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: ضرورت دارد سازمان بازرسی نوع نگاه خود را با نگاه مردم متحول و روزآمد کند و بستر اعتماد لازم به‌‌خصوص برای گزارشگران فساد را فراهم کند تا حداکثر بهره را از مشارکت مردمی در زمینه پیشگیری و کشف فساد اداری داشته باشد.

وی با اشاره به محدودیت‌های سازمان بازرسی کل کشور به‌لحاظ امکانات و نیروی انسانی خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات و نیروی فعلی، تنها با همکاری مردم است که می‌توانیم چتر نظارتی خود را در همه بخش‌های اداری و حاکمیتی جامعه توسعه دهیم.

رحمانیان تصریح کرد: مرکز نظارت همگانی و رسیدگی به شکایات سازمان بازرسی کل کشور ضمن بها دادن به گزارش شفاف، باید حقوق شهروندان را نیز رعایت کند تا آبرو و حیثیت افراد با گزارش‌های خلاف واقع مورد خدشه قرار نگیرد.

وی ضرورت ارتقای محبوبیت و مقبولیت سازمان بازرسی نزد افکار عمومی را مورد اشاره قرار داد و گفت: سازمان بازرسی به‌لطف الهی به‌عنوان یک مرجع نظارتی با نظرات کارشناسی، بی‌طرفانه، صادق و بدون هرگونه وابستگی از محبوبیت و مقبولیت بالایی در جامعه برخوردار است و این موضوع؛ مسئولیت سازمان و بازرسان و کارشناسان را دوچندان می‌کند.

قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به فراوانی شکایات واصله به سازمان بازرسی گفت: وقتی در خصوص عملکرد یک دستگاه اداری شکایات زیادی به سازمان منعکس می‌شود نشان می‌دهد که در دستگاه مربوطه یک سوءجریان وجود دارد و در چنین مواقعی بازرسی‌های امور مربوطه باید رسیدگی به آن سوءجریان را در اولویت اقدامات نظارتی خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه مرکز رسیدگی به شکایات سازمان بازرسی محل اتصال مردم با سازمان است، خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی کل کشور باید از نتایج سنجش افکار عمومی در امور نظارت و بازرسی استفاده کند و این در حالی است که شکایات واصله به مرکز نظارت همگانی و رسیدگی به شکایات، نوعی سنجش افکار عمومی است.

رحمانیان از مرکز نظارت همگانی و رسیدگی به شکایات سازمان خواست خروجی کار خود را با تحلیل کارشناسی از شکایات به‌عنوان گلوگاه‌های فساد در اختیار معاونت‌های سازمان قرار دهند تا در قالب برنامه‌های بازرسی پیگیری شود.

این قاضی عالی‌رتبه ادامه داد: بازرسان نوع نگاه و اقدامات خود را متناسب با مقتضیات روز جامعه و مردم متحول و روزآمد کنند.

وی با تأکید بر تشویق گزارشگران فساد گفت: مرکز نظارت همگانی و رسیدگی به شکایات، باید به‌صورت فصلی گزارشگران فساد را معرفی کند تا مورد تشویق و تحسین قرار بگیرند.

قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر اصلاح و بازنگری ساختار ارتباط سازمان با سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: باید اعتماد سازمان‌های مردم‌نهاد با پیگیری گزارش‌های صحیح آنان و شنیدن حرف آنها و برگزاری نشست‌های فصلی مشترک با سازمان بازرسی کل کشور جلب شود.

وی گفت: بخش عمده‌ای از خروجی اثربخشی سازمان ناشی از پیگیری گزارشات گزارشگران فساد و سازمان‌های مردم‌نهاد است و ازاین‌رو باید توجه بیشتری به مرکز نظارت همگانی و رسیدگی به شکایات سازمان شود.

رحمانیان با تأکید بر اینکه "گاهی اوقات نیازمند مداخله فوری در خصوص اطلاعات واصله به سازمان بازرسی هستیم"، خاطرنشان کرد: پیشنهادم این است که هیئتی از کارشناسان و بازرسان در اختیار مرکز نظارت همگانی و رسیدگی به شکایات قرار داده شود تا در موارد لزوم در خصوص گزارش‌های مردمی مداخله فوری داشته باشد، همچنین باید از اقدامات موازی دستگاه‌ها در زمینه پیشگیری و مبارزه با فساد جلوگیری و مدیریت واحدی در این خصوص اعمال شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: