کد خبر: ۵۵۰۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۳

رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی گفت: مسابقات ورزشی در سطح استان با حضور ۱۲۰ هزار ورزشکار برگزار شد و اکنون در مرحله کشوری این برنامه هستیم که این بخش از ۲۲ مرداد آغاز می‌شود.

به گزارش شفاف، حسین بابویی در شورای عالی جشنواره‌ها و مسابقات ورزش دانش‌آموزی که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به مدیریت کرونا، از 14 فروردین امسال با دستور و مساعدت وزیر آموزش و پرورش، مدارس به صورت حضوری بازگشایی و سیاست‌ها بر این شد که فعالیت‌های ورزشی با قدرت و قوت ادامه پیدا کند.

وی افزود: با حمایت وزیر آموزش و پرورش، مسابقات دانش‌آموزی در 10 رشته ورزشی سازماندهی و به استان‌های کشور ابلاغ شد و در سطح شهرستان‌ها بیش از 1.5 میلیون دانش‌آموز درگیر مسابقات شدند.

بابویی ادامه داد: مسابقات ورزشی در سطح استان با حضور 120 هزار ورزشکار برگزار شد و اکنون در مرحله کشوری این برنامه هستیم که این بخش از 22 مرداد آغاز می‌شود. مفتخریم این مسابقات به نام سردار سلیمانی و شهید شمسی‌پور نام‌گذاری شده است.

رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی بیان کرد: مسابقات آموزشگاهی با قدمت‌ترین مسابقات ورزشی در سطح ورزش پایه است و در سطح شهرستان‌ها و مدارس این مسابقات با گستره بیشتری برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه اصفهان در 3 رشته بیش از 2 هزار و 148 شرکت کننده و داور حضور داشتند، گفت: در 3 رشته بیش از 750 نفر در چهارمحال و بختیاری، در رشته‌های دومیدانی و شطرنج بیش از 1700 دانش‌آموز، در خراسان رضوی در رشته‌های کشتی آزاد و فرنگی بیش از 1030 دانش‌آموز حضور داشتند. در تهران میزبان جشنواره فرهنگی ورزش ابتدایی با حضور 1100 دانش‌آموز با حضور پدران و پسران و مادران و دختران بودیم.

بابویی خاطرنشان کرد: مسابقات شطرنج در اصفهان در 27 مرداد برگزار خواهد شد در البرز و اصفهان نیز مسابقات دختران و در تهران نیز جشنواره ابتدایی دختران و پسران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: