کد خبر: ۵۵۰۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۳

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به رشد ۲۰ درصدی اهدای خون تهرانی‌ها در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال گفت: ۴ هزار و ۵۴ نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش شفاف، محمدرضا مهدی‌زاده در گفت و گویی درباره آمار اهدای خون در استان تهران در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال اظهار کرد: از صبح تاسوعای حسینی (روز یکشنبه شانزدهم مردادماه) تا پایان دوشنبه هفدهم مردادماه، 5 هزار و 116 نفر از مردم شریف و خیرخواه تهران به مراکز اهدای خون پایتخت مراجعه کردند که از این میان 4 هزار و 54 نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی افزود: آمار اهدای خون شهروندان تهرانی در تاسوعا و عاشورای امسال حدود 20 درصد نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته رشد کرده است.

مدیرکل انتقال خون استان تهران درباره مشارکت بانوان در اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: در روز تاسوعای حسینی شاهد اهدای خون 110 بانوی تهرانی بودیم که این آمار در روز عاشورای حسینی، 109 نفر بود و همچنان بر این باور هستیم که باید سهم بانوان مهرورز و خیرخواه پایتخت در امر حیاتی و نجات‌بخش اهدای خون، بیشتر از این آمار باشد.

وی با بیان اینکه در روز تاسوعای حسینی، 2218 نفر به مراکز اهدای خون سطح استان تهران مراجعه کردند که یک هزار و 769 نفر توانستند خون خود را برای زندگی بخشیدن به بیماران هدیه کنند، بیان کرد: آمار اهدای خون تهرانی‌ها در تاسوعای امسال نسبت به تاسوعای سال 1400 با رشد بیش از 21 درصد همراه بود.

مدیرکل انتقال خون استان تهران خاطرنشان کرد: در روز عاشورای حسینی، 2898 نفر به مراکز اهدای خون مراجعه کردند که 2285 نفر موفق به اهدای خون شدند؛ این آمار نسبت به آمار سال گذشته، رشد حدود 18 درصدی داشته است و بر اساس دسته‌بندی اهداکنندگان، 931 نفر از دسته اهداکنندگان مستمر و 928 نفر جزء اهداکنندگان با سابقه بودند و 426 نفر نیز برای نخستین بار اقدام به انجام این کار نجات‌بخش کردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: