کد خبر: ۵۵۰۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴

فرمانده سپاه حضرت محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ از احداث کارخانه یخ‌سازی در شهر نجف برای تأمین آب خنک برای زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش شفاف، سردار حسن‌زاده، فرمانده سپاه حضرت محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ به همراه رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران با سفیر ایران در عراق و سرکنسول ایران در نجف دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست مشترک، همکاری‌های فی‌مابین برای تسهیل خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی در موکب‌های مهران در خاک عراق (در نقطه مرزی)، و موکب‌های دایر شده در مسیر نجف به کربلا، موکب فاطمة‌الزهرا(س) در ثورة‌العشرین با بالغ بر 10 هزار نفر ظرفیت اسکان و تغذیه و موکب کربلا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ در این باره گفت: یکی از موضوعات مهم در اربعین امسال گرمای شدید کشور عراق و نیاز زائران به آب آشامیدنی خنک است که با توافق صورت گرفته و همکاری دو طرف، کارخانه یخ‌سازی در نجف احداث و تانکر‌های آب در مسیر زائران قرار داده خواهد شد تا با عنایت سیدالشهداء علیه‌السلام بتوانیم آب خنک آشامیدنی را برای زوار حسینی مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه یک میلیون بطری آب توسط سپاه تهران بزرگ برای زائران حسینی مهیا خواهد شد، تاکید کرد: در این جلسه مقرر شد که سپاه تهران بزرگ در زمینه بهداشت و درمان هم کمک ویژه‌ای در نجف و در بین مسیر‌های زائران اربعین حسینی به‌ویژه در موکب رهپویان ولایت در خاک عراق داشته باشد و همچنین با احداث سالن‌های بهداشتی، خدمات ویژه درمانی برای زائرانی که احتمال گرمازدگی و بیماری‌های ناشی از گرمای بالا برایشان وجود دارد، صورت گیرد.

در این نشست که در نجف اشرف برگزار شد، سفیر ایران در عراق از خدمات سپاه تهران بزرگ برای زائران اربعین حسینی تشکر کرد و در انتهای جلسه نیز هدایایی فرهنگی از سوی فرمانده سپاه تهران به سفیر ایران در عراق و همچنین سرکنسول ایران در نجف اهدا شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: