کد خبر: ۵۵۰۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸

ایالات متحده به روش جایگزین تزریق واکسن آبله میمون به منظور افزایش عرضه واکسن مجوز داد.

به گزارش شفاف، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) اعلام کرد، نظام سلامت ایالات متحده آمریکا اجازه تزریق واکسن آبله میمون را به صورت داخل پوستی در بزرگسالان، یعنی بین لایه‌های پوست به جای زیر پوست، در تلاش برای گسترش منابع کم واکسن آبله میمون داده‌ است.

 به نقل از رویترز، مقامات بهداشتی در جلسه توجیهی کاخ سفید گفتند، مجوز استفاده اضطراری برای واکسن آبله میمون Jynneos شرکت باواریا نوردیک، دزهای موجود را تا ۵ برابر افزایش می‌دهد؛ این واکسن محافظت یکسانی را ارائه می‌کند.

دولت آمریکا تا تقریبا یک ماه پیش حدود ۷ میلیون دز از واکسن‌ آبله را خرید که سال آینده تحویل بگیرد. این‌گونه خریدها باعث کمبود این واکسن شده است.

مجوز FDA پس از آن صادر شد که ایالات متحده و سازمان جهانی بهداشت آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی برای تقویت واکنش در برابر شیوع این بیماری اعلام کردند.

Jynneos در سال ۲۰۱۹ برای پیشگیری از آبله و آبله میمون در بزرگسالان پرخطر ۱۸ سال و بالاتر تایید شد. تایید اولیه آن قرار بود زیر پوست به صورت دو دز تجویز شود.

تأییدیه سازمان غذا و دارو همچنین به افراد زیر ۱۸ سال این امکان را می دهد که اگر مشخص شود در معرض خطر بالای عفونت آبله میمون هستند، واکسن را با تزریق زیر جلدی دریافت کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: