کد خبر: ۵۵۰۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۸

رئیس فراکسیون سلامت سالمندان مجلس از آمادگی خانه ملت برای همکاری وزارت بهداشت در حمایت از طرح جامع و نرم‌ا‌فزار کاربردی ارائه خدمات سالمندی "ناجی ۲۴" خبر داد.

به گزارش شفاف، محمدعلی محسنی بندپی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از آسایشگاه کهریزک اظهار کرد: در این بازدید شاهد ارائه خدمات مناسب به معلولان، سالمندان و همچنین بیماران ام اس بودیم و خوشبختانه مجموعه آسایشگاه کهریزک توانسته است در یک بستر مناسب خدمت‌رسانی به این عزیزان را داشته باشد.

وی تصریح کرد: برای نخستین بار فراکسیون سلامت سالمندان در این دوره از مجلس شکل گرفته است و به طور تخصصی به موضوع سلامت سالمندان ورود جدی داشته است.

رئیس فراکسیون سلامت سالمندان مجلس با اشاره به اینکه بر اساس آمار و گزارشات در حال حاضر نرخ سالمندی در کشور ما کمتر از 10 درصد است، گفت: این آمار بر اساس اعلام در سال 1420 به 19 درصد و در سال 1430 به حدود 28 تا 30 درصد خواهد رسید و با توجه به این شرایط ما زمان کمی را برای فراهم کردن کشور در شرایط سالمندی داریم.

محسنی بندپی ادامه داد: همچنین فراکسیون خیرین برای نخستین بار در مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است تا بتوانیم از ظرفیت این افراد جهت ارائه خدمات به نیازمندان در بخش‌های مختلف استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی در ارتباط با معلولان و سالمندان به طور ویژه آماده هرگونه تعامل و همکاری با نهادهایی همچون کهریزک است، تصریح کرد: با توجه به شرایطی که در آینده در خصوص سن سالمندی داریم باید از تمام ظرفیت‌های مالی و فکری استفاده بکنیم تا بتوانیم هم کیفیت زندگی و هم حرمت سالمندان را افزایش بدهیم.

رئیس فراکسیون سلامت سلامندان مجلس گفت: کهریزک یک الگوی خوبی است؛ ما می‌توانیم این الگو را در کشور گسترش و از آن بهره ببریم.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی می‌تواند با تدوین قوانینی حمایت‌های خوبی را از جمله مجموعه‌هایی مثل کهریزک داشته باشد، گفت: می‌توانیم در لوایح مجلس و همچنین بودجه سالانه و البته در تدوین برنامه هفتم توسعه توجه ویژه‌تری را به حوزه سالمندان و معلولان و استفاده از ظرفیت‌های مجموعه‌هایی مثل کهریزک داشته باشیم.

محسنی پندپی درباره مدیر جدید آسایشگاه کهریزک نیز اظهار کرد: آقای نحوی‌نژاد عمرش را در حوزه سالمندان صرف کرده و در این حوزه فارغ‌التحصیل شده و دارای تجربیات خوبی است و می‌توان از این تجربیات استفاده کرد.

وی همچنین با انتقاد از عدم هماهنگی بین برخی از دستگاه‌های اجرایی گفت: این کار به گونه‌ای عمل می‌شود به طوری که ما به جای اینکه دست همدیگر را بگیریم پای یکدیگر را می‌گیریم!

وی همچنین با اشاره به شجاعت دولت سیزدهم در حذف ارز ترجیحی و جراحی اقتصادی گفت: در این بخش باید به طور مستمر نظارت وجود داشته باشد.

محسنی بندپی با اشاره به قدرت مجلس در حوزه نظارتی گفت: اخیرا نیز با حضور آقای نحوی‌نژاد راه‌اندازی طرح جامع سلامت سالمندی تحت عنوان ناجی 24 در دستور کار آسایشگاه کهریزک قرار گرفته است که این طرح بسیار خواهد بود و می‌تواند وضعیت سالمندان را تغییر بدهد و به شدت باید این موضوع پیگیری شود و هر چه زودتر نواقص و ضعف‌های آن برطرف و پایش و به سمت جلو حرکت شود.

وی گفت: مجلس نیز می‌تواند با همکاری وزارت بهداشت در راستای حمایت و گسترش "ناجی 24" حمایت‌های لازم را داشته باشد و بتوانیم به سالمندان کمک کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: