کد خبر: ۵۵۰۴۷۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: میزان افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی سایر سطوح فردا اعلام می‌شود.

به گزارش شفاف، محمدهادی زاهدی‌وفا در نشستی با خبرنگاران که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، با اشاره به اینکه قشر بازنشسته در گذشته جایگاه و منزلت خود را از دست داده و مورد کم‌توجهی در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها قرار گرفته است، اظهار کرد: تلاش کردیم اتفاقات بهتری رخ بدهد اما وارث وضعیت گذشته هستیم و ناترازی‌هایی وجود دارد.

وی تصریح کرد: ناترازی‌های صندوق‌های بازنشستگی از جمله چالش‌های وزارت رفاه محسوب می‌شود و تصمیمات حرفه‌ای در گذشته اتخاذ نشده است و دو صندوق بازنشستگی ما شرایط نامناسبی را دارند و به بودجه دولتی متکی هستند؛ در حالی که باید تعادل در منابع و مصارف وجود داشته باشد.

سرپرست وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی گفت: البته 17 صندوق دیگر وزارت رفاه نیز با مشکلات و چالش‌هایی روبرو هستند و تمام این صندوق‌ها باید یکپارچه و ذیل وزارت رفاه ادغام شوند.

زاهدی‌وفا درخصوص وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی سایر سطوح گفت: اختیارات هیئت وزیران به وزرای عضو هیئت امنای تامین اجتماعی تفویض شده است ما نیز براساس چارچوب مصوبه شورای عالی کار و قوانین دولت تصمیم خواهیم گرفت اما مسئولیت‌های مالی وجود داشته و دارد.

وی تصریح کرد: در همین ارتباط جلساتی را با نمایندگان بازنشستگان داشته‌ایم و تصمیم بر این شد که قانون شورای عالی کار اجرا شود و فردا نیز جلسه‌ای را با نمایندگان بازنشسته‌ها خواهیم داشت تا ان‌شاءالله خودشان نحوه افزایش‌ها را اعلام و اطلاع‌سانی خواهند کرد.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: پیشنهاداتی نیز در زمینه واگذاری برخی سهام‌ها به بازنشستگان مطرح شده است که یکی از این پیشنهادات تشکیل و راه‌اندازی صندوق زمین و ساختمان با حضور بازنشستگان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: