کد خبر: ۵۵۰۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲

نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: در مجلس از طرز کار وزارت نیرو در موضوع استحصال و بهره‌برداری آب‌های سطحی و زیرزمینی تحقیق، تفحص و سوال می‌شود؛ متأسفانه پاسخ سوال این است که  قطعاً طرز کار وزارت نیرو اشتباه بوده است.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر، نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در رابطه با تحقیق و تفحص مجلس از عملکرد وزارت نیرو اظهار کرد: در این طرح از طرز کار وزارت نیرو در موضوع استحصال و بهره‌برداری آب‌های سطحی و زیرزمینی تحقیق و تفحص و سوال می‌شود. متأسفانه پاسخ سوال این است که قطعاً طرز کار وزارت نیرو اشتباه بوده است.

وی ادامه داد: مجلس به این موضوع ورود کرده و اکنون در حال بررسی کردن تمام سدهایی هستیم که بر اساس برنامه چهارم، پنجم و ششم توسعه ساخته شده است. متأسفانه نتایجی که تا این لحظه به دست آمده نتایج خوبی نیست. ما بی‌حساب سد ساختیم، بدون ضابطه چاه‌های عمیق حفر کردیم و سفرهای زیرزمینی را خالی کردیم که فرونشست زمین حاصل همین فعالیت است.

پژمانفر خاطرنشان کرد: تیم بزرگی از کارشناسان در سراسر کشور از وضعیت موجود منابع آبی تحقیق و وضعیت سدها و چاه‌های حفر شده را بررسی می‌کنند. نتایج این تحقیقات پس از اتمام، در قالب یک گزارش جامع به کشور ارائه خواهد شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: