کد خبر: ۵۵۰۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۷

تیم ملی بسکتبال استرالیا با ترکیبی از باتجربه‌ها و جوانان، در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ شرکت می‌کند.

به گزارش شفاف، تیم ملی بسکتبال استرالیا که به تازگی عنوان قهرمانی رقابت‌های کاپ آسیا ۲۰۲۲ اندونزی را به دست آورده است، ترکیب ۱۲ نفره رسمی خود برای دو بازی پنجره چهارم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ را معرفی کرد که در فهرست اعلامی می‌توان به نکات قابل توجهی راجع به نفرات این تیم دست یافت. 

ترکیب استرالیا در پنجره چهارم به شرح زیر است:
۱- میچ مک‌کارون
۲- سم فرولینگ
۳- الکس مودرونیا
۴- ریس ویگ
۵- نیک کی
۶- آنگوس برانت
۷- تاد بلانچفیلد
۸- لوک تراورز
۹- دژان ماسیلچویچ
۱۰- میچ نورتون
۱۱- الکس توهی
۱۲- روری هاوک

در این لیست بازیکنانی چون «میچ مک‌کارون»، «سم فرولینگ» و «ریس واگ» از همان تیم مسابقات کاپ آسیا ۲۰۲۲ اندونزی در ترکیب کانگوروها حضور یافته‌اند. «مک‌کارون» در پایان مسابقات کاپ آسیا اندونزی، به عنوان یکی از بازیکنان تیم منتخب مسابقات (شوتینگ گارد) انتخاب شد. «فرولینگ» و «مک‌کارون» برای سومین بار است که در جریان انتخابی های جام جهانی به تیم ملی استرالیا دعوت می‌شوند.

برجسته‌ترین چهره این لیست «مک‌کارون» است که در رقابت‌های کاپ آسیا ۲۰۱۷ هم به عنوان قهرمانی رسیده بود. نفراتی چون «نیک کی»،‌ «آنگوس برانت»، «تاد بلانچفیلد» و «میچ نورتون» نیز از جمله بازیکنانی هستند که سابقه کسب مدال برنز المپیک را دارند تا با «میچ مک‌کارون» برجسته‌ترین چهره‌های این لیست باشند. البته در این میان «میچ نورتون»‌ برای اولین‌بار است که در انتخابی‌های جام جهانی ۲۰۲۳ برای استرالیا به میدان می‌رود.

«لوک تراورز» نیز به عنوان درفت شماره ۵۶ فصل ۲۰۲۲ لیگ NBA، می‌تواند اولین بازی خود برای استرالیا در پنجره‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ را انجام دهد. «دژان واسیلیویچ» نیز برای اولین حضور خود در این رقابت‌ها و برای تیم ملی استرالیا آماده می‌شود. 

استرالیا که با ۶ برد در پنجره‌های اول تا سوم انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۳ به پنجره چهارم رسیده است، روز ۷ شهریور در شهر بندیگو میزبان تیم ملی ایران خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: