کد خبر: ۵۵۰۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳

معاون شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: خصوصی بودن شرکت‌ها،‌ کار بر روی تکنولوژی‌های جدید و با سطح فناوری بالا و بومی‌سازی دانش فنی محصول تولیده شده از جمله شرایط مهم پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان است.

به گزارش شفاف، سید سعید منجم‌زاده معاون شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز در یک برنامه تلویزیونی درباره وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: موضوع شرکت‌های دانش‌بنیان نزدیک به 10 سال است که مطرح شده که البته یک سابقه قدیمی در این زمینه وجود داشت که به امر پژوهش در کشور توجه داشته است. ضمن آنکه ارتباط صنعت با دانشگاه دغدغه همیشگی دانشجویان، اعضای هیئت علمی و حتی صنعت ما نیز بوده است.

وی گفت:‌ از سال 1392 به بعد مصوبه‌ای را در دولت مبنی بر حمایت ویژه از شرکت‌های دانش‌بنیان داشتیم و شاهد حرکت جدی‌تر در سطح حاکمیت و دولت‌ها بودیم تا از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت‌های جدی‌تری اتفاق بیافتد. در سال 1392 فقط 55 شرکت دانش‌بنیان شناسایی شدند و امروز نیز نزدیک به 7 هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارند و در تمامی استان‌ها میزبان شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.

معاون شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان برای پذیرش، شرایطی باید داشته باشند که اولین آن این است که حتماً‌ این شرکت‌ها خصوصی باشند و اگر دولت یا نهادهای عمومی غیردولتی نیز در آنها سهامدار هستند زیر 50 درصد سهام داشته باشند.

وی ادامه داد:‌ شرکت‌ها حتماً‌ باید بر روی تکنولوژی‌های جدید و فناوری‌های با سطح تکنولوژی بالا فعالیت کنند. باید دانش فنی محصول تولید شده با تکنولوژی بالا در داخل شرکت بومی شده باشد، یعنی اگر یک محصول با سطح فناوری بالا صرفاً تحت لیسانس و مونتاژ فعالیت کند قابل قبول نخواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: