کد خبر: ۵۵۰۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹

همزمان با دهه دوم محرم و در واکنش به اهانت یکی از سران فتنه به شهدای مدافع حرم از جمله سردار شهید همدانی، از سردیس این شهید بزرگوار در بزرگراه شهید همدانی رونمایی شد.

 به گزارش شفاف، آیین رونمایی از سردیس سردار شهید حسین همدانی صبح امروز با حضور ناصر امانی عضو شورای شهر تهران، سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه محمد رسول‌‌الله تهران بزرگ، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه 22 و رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در بزرگراه شهید همدانی برگزار شد.

رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به نصب سردیس شهید همدانی در بزرگراه مزین شده به نام این شهید بزرگوار، اظهار کرد: یکی از رویکردهای سازمان زیباسازی هویت‌بخشی به سیمای منظر شهری است و در همین فرایند نام‌گذاری معابر و شریان‌های شهری به نام شهدا در دستور کار سازمان زیباسازی قرار دارد.

وی با اشاره به تکریم و یاد و نام شهدای بزرگوار دوران دفاع مقدس وشهدای دفاع از حرم خاطرنشان کرد: بر همین اساس احداث و نصب آثارها و المان‌های حجمی متناسب در دستور کار سازمان زیباسازی قرار دارد که بر همین اساس امروز از سردیس سردار شهید همدانی در بزرگراه مزین به نام این شهید بزرگوار رونمایی شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در واکنش به اهانت و بیانیه یکی از سران فتنه در خصوص شهدای مدافع حرم از جمله شهید همدانی گفت: آماده‌سازی و احداث این سردیس از سه ماه پیش در دستور کار سازمان زیباسازی قرار داشت که حواشی اخیر و بیانیه و اهانت یکی از سران فتنه به شهید همدانی فرایند احداث این سردیس را تسریع بخشید.

گفتنی است، این اثر توسط مشهدی‌زاده در یک بازه زمانی 45 روزه احداث شده است؛ همچنین جنس این اثر از فایبرگلاس و ارتفاع آن یک متر و 20 سانت که با پایه درنظر گرفته شده ارتفاع به سه متر می‌رسد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: