کد خبر: ۵۵۰۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶

ابوالفضل شهرجردی نماینده کاتا انفرادی آقایان کشورمان، اولین فینالیست کاراته ایران در بازی های همبستگی کشور های اسلامی شد.

به گزارش شفاف، روز نخست رقابت‌های کاراته پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از صبح امروز(چهارشنبه - 26 مردادماه) آغاز شد و ابوالفضل شهرجردی نماینده کاتای انفرادی آقایان و تیم کاتای تیمی بانوان به دیدار نهایی صعود کردند.

ابوالفضل شهرجردی نماینده کاتا انفرادی آقایان کشورمان پس از اجرای دو کاتا و قرارگیری در جایگاه اول گروه خود به فینال پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشور های اسلامی قونیه 2021 راه یافت.

شهرجردی در دور اول با امتیاز 25.20 در جایگاه اول قرار گرفت و کشورهای آذربایجان، اندونزی، الجزایر، سنگال، افغانستان، ترکمنستان و موریتانی به ترتیب در جایگاه‌های دوم تا هشتم گروه یک گرفتند.

نماینده کاتا انفرادی آقایان کشورمان در دور دوم نیز با امتیاز 25.20 در جایگاه اول گروه خود ایستاد و اولین فینالیست کاراته ایران در بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی شد. پس از شهرجردی نمایندگان کشورهای اندونزی، آذربایجان و الجزایر به ترتیب در جایگاه‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند.

همچنین در کاتای تیمی بانوان با ترکیب زینب السادات حسینی، ملیکا عزتی و سپیده امینی پس از قرارگیری در جایگاه اول گروه خود به فینال پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی قونیه 2021 راه یافت.

نمایندگان کاتا تیمی بانوان کشورمان در دور اول با امتیاز 24.54 در جایگاه اول گروه خود قرار گرفند و راهی فینال این مسابقات شدند. پس از ایران تیم‌های الجزایر و کامرون به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

در گروه دو نیز مراکش اول و ترکیه دوم شدند تا عصر امروز فینال کاتا تیمی بانوان بین نمایندگان کشورمان و تیم مراکش برگزار گردد.

پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به میزبانی قونیه ترکیه از 18 مرداد آغاز و تا 27 مرداد 1401 ادامه خواهد داشت. رقابت های کاراته نیز در این مسابقات از امروز چهارشنبه 26 آغاز و تا پنج شنبه 27 مرداد 1401 با حضور 229 ورزشکار از 30 کشور پیگیری خواهد شد.


انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: