کد خبر: ۵۵۰۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴

فرمانده کل انتظامی در حاشیه رزمایش یگان‌های ویژه از حضور ۳۰ هزار پلیس در مرزها رسمی جهت ارائه خدمات‌رسانی به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) خبر داد.

به گزارش شفاف، سردار حسین اشتری در حاشیه برگزاری رزمایش پنج تن آل عبا و خادمین اربعین حسینی یگان های ویژه فراجا در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین (ع)، اظهارکرد: برگزاری این رزمایش به منظور آماده سازی همکاران در یگان‌های ویژه برای خدمت رسانی بهینه به زوار اربعین و عاشقان حسینی است.

فرمانده انتظامی کل کشور خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰ هزار نفر از همکاران در مرزها برای ارائه خدمات به زائران حضور خواهند داشت که ۱۲ هزار نفر از این افراد از یگان‌های ویژه هستند که کار خود را از امروز شروع خواهند کرد و در مرزها مستقر می شوند.

وی تصریح کرد: همکاران در پلیس راهور و یگان ویژه برای مسائل امنیتی و تسهیل امور شهروندان در کنار پلیس گذرنامه ، مرزبانی وسایر پلیس های تخصصی آماده ارائه خدمت رسانی زوار هستند.

اشتری با اشاره به اینکه پهپادها و بالگردها آماده هستند تا با ارائه اطلاعات به همکاران در امر عبور و مرور زائران تسهیل ایجاد کنند، افزود: درخصوص گذرنامه‌ها توافقاتی با مقامات عراق انجام شده تا کسانی که تاریخ اعتبار گذرنامه آن‌ها به پایان رسیده با مهر تمدید پلیس بتوانند تردد داشته باشند و از این بابت زائران نگرانی نداشته نباشند.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تمامی توان و ظرفیت برای امنیت و تردد زائران پای کار است و برای عبور از گیت‌ها و تأمین امنیت در مرزها آمادگی کامل دارد، گفت: با پلیس عراق توافق شده که به همان اندازه که گیت در مرزهای ما است در آن سوی مرز نیز افزایش پیدا کند تا با ارتقای تعداد گیت‌ها در کشورعراق در تردد زئران مشکلی پیش نیاید و این موضوع تسهیل شود.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه باتوجه به تعداد زائران تقسیم‌ بندی نیروها انجام شده است، اضافه کرد: پلیس راهور درخصوص مسائل ترافیکی، مرزبانی برای برقراری امنیت مرزها و پلیس گذرنامه آماده ارائه خدمات به زوار هستند.

اشتری درباره صدور گذر موقت نیز گفت: یک سال قبل از شیوع کرونا، صدور گذر موقت صادر شد. امسال نیز در این باره نمونه‌ها به عراق ارسال شده است و وزارت کشور و فرماندهی انتظامی کشور در حال پیگیری این موضوع هستند.

وی با بیان اینکه به زوار توصیه می‌کنیم با توجه به گرمای هوا حضور و پیاده روی  در مرزها را به ساعاتی که هوا خنک‌تر است، موکول کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور درخصوص اعتبار گذرنامه های زائران اربعین گفت: طبق توافق با پلیس عراق مقرر شده تا گذرنامه‌هایی که تاریخ آن‌ها به اتمام رسیده با مهر تمدید پلیس مهر برای تردد زائران اعم از زمینی، هوایی و دریایی میسر باشد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی درباره بهره‌گیری از بالگردها و پهپادهای فراجا نیز اظهارکرد: با استفاده از تجهیزات و امکاناتی نظیر بالگردها ، پهپادها و مراکز پایش تصویری برای تسهیل در جهت تردد زائران صورت خواهد گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: