کد خبر: ۵۵۰۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ابتلا به "آبله میمونی" سریع نیست و نباید آن را با کرونا مقایسه کرد و جای نگرانی نیست، گفت: رصد و مراقبت‌های مرزی برای مقابله با بیماری آبله میمونی انجام می‌شود.

به گزارش شفاف، پدرام پاک آئین در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت بیماری آبله در کشور اظهار کرد: همانگونه که چند روز پیش اعلام کردم نخستین مورد آبله میمونی در اهواز مشاهده شد، یک بانوی 34 ساله بودند که با همکاری خودشان و خانواده شان این بیماری تشخیص داده شد و در حال حاضر در قرنطینه هستند و در حال طی دوره بیماری هستند.

وی با بیان اینکه آبله میمونی کشندگی بالایی ندارد، افزود: ابتلا به  بیماری آبله میمونی سریع نیست و نباید آن را با کرونا مقایسه کرد، در همین راستا جای نگرانی نیست.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اقدامات مقابله با بیماری آبله میمونی عنوان کرد: رصد و مراقبت‌های مرزی برای مقابله با بیماری آبله میمونی انجام می‌شود همچنین در حوزه تحقیقاتی و علمی کارهای خیلی خوبی در انستیتو پاستور انجام شده است؛ برای تشخیص آبله میمونی کارهای مطالعاتی خوبی انجام شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

پاک آئین گفت: برای درمان بیماری آبله میمونی داروهای مشخص وجود دارد و اقدامات تشخیصی و درمانی در مورد این مورد این بیماری صورت گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: