کد خبر: ۵۵۰۶۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آزادگان ما یکی از بهترین دوران عمر خود را در اسارت به سر بردند و در این دوران در کنار شکنجه‌هایی که کشیدند تبدیل به افرادی خودساخته شدند.

به گزارش شفاف، محمدباقر قالیباف در نشستی که با حضور اعضای شورای عالی استان‌ها در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار کرد: آزادگان ما یکی از بهترین دوران عمر خود را در اسارت به سر بردند و در این دوران در کنار شکنجه‌هایی که کشیدند تبدیل به افرادی خودساخته شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه از 30 سال قبل، دغدغه اصلاح نظام ساختاری و اداری کشور را داشتیم، عنوان کرد: بوروکراسی امروز به همراه مشکلات مدیریتی‌ ما را بیش از تحریم زمین‌گیر کرده است.

رئیس قوه مقننه با بیان این که باید مقوله مدیریت یکپارچه شهری را پیگیری کنیم، گفت: تفکیک کارهای تولی‌گری و تصدی‌گری و هویت‌بخشی و قدرت دادن به شوراها، مردمی کردن و اداره کشور به معنای واقعی خود از جمله اقدامات جدی است که در این حوزه باید انجام شود.

وی با بیان اینکه وقتی حرف از مدیریت یکپارچه شهری می‌زنیم باید به مدیریت شهری باور داشته باشیم، تصریح کرد: روز گذشته که گزارش تأسف‌آمیز حادثه ریزش ساختمان متروپل در صحن علنی مجلس قرائت شد، اعلام کردم این موضوع ریشه در درآمدهای ناپایدار شهری و ضعف در سازمان نظام مهندسی کشور دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: چه شهرداری‌ها به‌عنوان مدیران حکمرانی محلی و چه دولت‌ها در حوزه مرکز، باید به فکر سامان‌بخشی باشند و مشخص کنند به دنبال تولید خدمات هستند یا خرید خدمات. خرید خدمات به مراتب ارزان‌تر از تولید خدمات است اما متأسفانه شهرداری‌ها اصرار به تولید خدمات دارند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: