کد خبر: ۵۵۰۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶

نماینده چپ‌گرای کنگره آمریکا کمپینی را برای مشروط کردن کمک‌های آمریکا به اسرائیل جهت پایان دادن به اشغالگری سرزمین‌های فلسطینی و پایان آپارتاید آن رژیم علیه فلسطینیان کلید زد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، رشیده طلیب، نماینده فلسطینی تبار کنگره آمریکا کمپینی برای مشروط کردن کمک‌های آمریکا به اسرائیل کلید زد.

وی در این کمپین خواستار مشروط کردن ارسال کمک‌های کشورش به اسرائیل برای پایان دادن به اشغالگری و آپارتاید آن رژیم علیه فلسطینیان شد.

در همین راستا شبکه سازمان‌های فلسطینی آمریکایی از این کمپین تحت شعار "همه سزاوار آزادی،‌ امنیت و عدالت هستند" حمایت کرد.

این طومار به میلیاردها دلاری که دولت آمریکا سالانه به ارتش اسرائیل بدون هیچ قید و شرطی از پول مالیات دهندگان آمریکایی می‌پردازد و هیچ‌گونه پاسخگویی نسبت به آن ندارد، اشاره می‌کند.

این طومار از دولت آمریکا خواست دولت اسرائیل را به خاطر نقض مستمر خود علیه مردم فلسطین بازخواست کند و از آمریکایی‌ها خواست با امضای این طومار، کمک‌های آمریکا به اسرائیل را مشروط به پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و توقف سیاست‌های نژادپرستانه‌اش کنند.

از سوی دیگر، امروز (شنبه) تعداد زیادی از فلسطینی‌ها در مناطق مختلف کرانه باختری علیه شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند. در جریان این اعتراضات درگیری‌هایی میان نیروهای اسرائیلی و معترضان رخ داد.

نیروهای اسرائیلی با گاز اشک آور و گلوله پلاستیکی به راهپیمایی فلسطینی‌ها یورش بردند که موجب زخمی شدن ده‌ها تن و ایجاد حالت خفگی در میان آن‌ها شد.

در همین زمینه، هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در شهرک بیت دجن ۴۰ فلسطینی در حمله نیروهای اسرائیلی زخمی شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: