کد خبر: ۵۵۰۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۲

خبر‌ها از کاهش روند ابتلا به بیماری آبله میمون در شماری از کشور‌های غربی حکایت دارد.

 به گزارش شفاف، پایگاه «رادیو ملی آمریکا» (ان پی آر) با انتشار خبری، از کاهشی شدن روند ابتلا به آبله میمون در شماری از کشور‌های غربی خبر داد.

پایگاه اینترنتی رادیو ملی آمریکا در گزارش خود با عنوان «خبری خوب در خصوص آبله میمون؛ آیا این بخاطر واکسن است؟» نوشت: سرانجام ما کورسویی از اخبار خوب را در خصوص آبله میمون دریافت کردیم و آن هم این است که شیوع این بیماری در شماری از کشور‌ها از جمله، انگلیس، آلمان و بخش‌هایی از کانادا رو به کاهش رفته است.

در ادامه این گزارش آمده است: طبق داده‌های جدیدی که اداره بهداشت نیویورک منتشر کرده، شیوع این ویروس در شهر نیویورک نیز احتمالا در اوج خود است و [از این به بعد]رو به کاهش می‌رود.

دکتر «دونالد وین» (Donald Vinh) از دانشگاه مک گیل در مونترال کانادا در این باره می‌گوید: هنوز با اطفای [آتش]این بیماری فاصله وجود دارد؛ اما نشانه‌هایی در برخی مناطق وجود دارد که نشان می‌دهد ویروس در این مناطق، بیش از پیش تحت کنترل قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، بطور مثال در انگلستان، شمار موارد جدید ابتلا که به شکل روزانه گزارش می‌شود، از اواخر ماه ژوئیه پیوسته کاهشی بوده است؛ به طوری که از ۵۰ مورد ابتلا به تنها ۲۵ مورد رسیده است. این در حالی است که بر خلاف انگلیس، موارد ابتلای روزانه در آمریکا همچنان افزایشی است و از اواخر ژوئیه، موارد روزانه ابتلا در آمریکا از ۳۵۰ مورد، به ۴۵۰ مورد رسیده است.

برخی از مقامات بهداشتی، بر این باورند واکسن آبله میمون و توزیع سریع آن، به عنوان عاملی در کُند کردن روند شیوع ویروس در انگلستان مؤثر واقع شده است.

«آژانس امنیت سالامت انگلستان» پیشتر در حساب توییتری خود اعلام کرده بود: بیش از ۲۵ هزار نفر به عنوان بخشی از راهبرد مهار آبله میمون در انگلیس واکسینه شده اند. این چند هزار واکسن از سوی «سرویس سلامت ملی» انگلستان (NHS) در اختیار افرادی که در معرض شدید این بیماری قرار داشتند، قرار گرفته است.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: