کد خبر: ۵۵۰۹۷۶
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲

استاندار تهران در نشست خبری خود به مناسبت آغاز هفته دولت در ارتباط با اقدامات صورت گرفته در خصوص کاهش روزانه نرخ بیکاری، بهره‌برداری از مترو پرند، مصوبات سفر ریاست جمهوری به شهرستان‌های استان توضیح داد.

به گزارش شفاف، محسن منصوری در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت ضمن تبریک هفته دولت و روز پزشک اظهار کرد: شهید رجایی و شهید باهنر به ما آموختند که طول خدمت خیلی مهم نیست و می‌توان در مدت کم خدمت خالصانه، موثر و ماندگار باقی گذاشت.

وی با اشاره به گذشت یک سال از فعالیت دولت افزود: معاهداتی با مردم داشتیم و به شعار دولت یعنی دولت مردمی به عنوان راهبرد عمیق و خط مشی نگاه کردیم؛ از این‌رو در اتکای دولت به ظرفیت‌های مردم تلاش کردیم تا ارتباط بی‌واسطه با مردم داشته باشیم.

استاندار تهران عنوان کرد: در استان تهران صد سفر شهرستانی داشتیم و یک‌سوم روزهایی که از زمان تصدی تاکنون در استانداری بودیم در شهرستان‌ها حضور داشتیم؛ چرا که از ابتدا و در روز معارفه اعتقاد خود مبنی بر پرهیز از مدیریت کارتابلی را اعلام و معتقد به حضور در میان مردم هستم.

منصوری با اشاره به رویکرد حل مسئله در استانداری تهران تصریح کرد: با این رویکرد مشکلات چندین ساله استان را با همراهی رئیس جمهور، معاون اول و هیئت دولت رفع کردیم؛ همچنین رویکرد جوان‌گرایی در استان تهران محقق شد و 10 سال متوسط سن مدیریت را کاهش دادیم و در سطوح فرمانداری‌ها و بخشداری جوانان دهه 60 و 70 متولی امور شدند؛ چراکه خود را متعهد به کادرسازی برای انقلاب اسلامی می‌دانیم، البته تخصص گرایی هم شاخص مهمی بوده است.

وی در مورد میزان پروژه‌های افتتاحی در هفته دولت افزود: 715 پروژه عمرانی، فرهنگی، اقتصاد و... با اعتباری حدود 24 هزار و936 میلیارد تومان و ظرفیت اشتغالزایی 10 هزار و 746 نفر افتتاح و بهره‌برداری می‌شود که به لحاظ تعداد رشد 70 درصدی و به لحاظ اعتباری رشد 260 درصدی نسبت به سال گذشته دارد.

استاندار تهران به افتتاح برخی از پروژه‌ها در روز جمعه با حضور معاون اول رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: تمرکز بخشی از پروژه‌ها در شهرستان‌های کم برخوردار بوده؛ البته از نظر اعتباری بیشترین پروژه‌ها در شهرستان‌های اسلامشهر، ری، ملارد و شهریار و از نظر دستگاه‌ها 71 پروژه در حوزه جهاد کشاورزی افتتاح می‌شود.

استاندار تهران با اشاره به کاهش روزانه نرخ بیکاری در استان تهران اضافه کرد: شهرستان‌های پاکدشت و رباط کریم بدون بیکار هستند و در برخی از شهرستان‌ها با کمبود کارگر مواجه هستیم.گره 50 ساله استان تهران با مصوبه دولت در زمینه اصلاح ضوابط استقرار واحدهای تولیدی حل و فصل شد که باعث شکوفایی صنعت استان تهران می‌شود، همچنین در استان تهران سال گذشته 8 هزار میلیارد تومان تسهیلات به صورت مستقیم پرداخت شده که 128 هزار و 156 فرصت شغلی ایجاد شده و حکایت از تحقق 120 درصدی سهمیه اشتغال استان دارد.

وی تاکید کرد: 250 هزار میلیارد تومان به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت شده و 275 واحد راکد تولیدی نیز فعال شدند؛ همچنین 593 طرح نیمه تمام در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی با سرمایه‌گذاری 25 هزار میلیارد تومان به اتمام رسیده است.

استاندار تهران اظهار کرد: در زمینه مدیریت مصرف برق در تهران، همکاران وزارت نیرو اقدامات خوبی انجام دادند، چرا که میزان برق مورد نیاز استان تهران 12 هزار مگاوات بوده که دیسپاچینگ ملی 9 هزار مگاوات به استان اختصاص داده یعنی کمبود 3 هزار مگاواتی داشتیم، با این حال حدود هزار مگاوات از مدیریت زمان ادارات تأمین شد و بقیه از چرخشی کردن فعالیت‌های تولیدی و صنعتی تامین شده تا در زمینه مصرف خانگی تقریباً خاموشی نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه 7 هزار واحد باقیمانده مسکن مهر تکمیل شده است، گفت: 4 هزار و 400 هکتار زمین آماده واگذاری در طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران اختصاص یافته است. 

منصوری با اشاره به ضرورت توسعه حمل و نقل ریلی افزود: تست سرد مترو پرند در تیر ماه انجام شده و تا پایان سال آماده بهره‌برداری است. مترو اسلامشهر پیشرفت فیزیکی 60 درصدی دارد و پیگیری وضعیت متروی ورامین با دستور رئیس جمهور به مترو تهران واگذار شده است.

استاندار تهران تصریح کرد: از موارد مهم دیگر سفر ریاست جمهوری به استان تهران بوده که تا امروز 148 پروژه در قالب مصوبات سفر ابلاغ شده و شامل 16 هزار و 415 میلیارد تومان پروژه و 19 هزار و 547 میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به حوزه صنعت و ... است که تاکنون هزار و 100 میلیارد تومان تامین اعتبار شده است.

منصوری با اشاره به اینکه دو ماه قبل از بروز سیل در دماوند و رودهن 130 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه تخریب شد، افزود: اگر این کار انجام نمی‌شد خسارت‌های سیل زیاد بود، در همین راستا 100 نفر از نمایندگان استانداری در کمیسیون ماده 100 حضور دارند تا تراکم فروشی اتفاق نیفتد که به صورت هفتگی جلسات برگزار می‌شود.

وی گفت: تشکیل قرارگاه خدمات اجتماعی از دستاوردهای مهم تیم جدید است که تاکنون 145 جلسه برگزار و مصوبات مهمی در حوزه مطالبات مردمی داشته، در این زمینه اولویت اصلی جمع‌آوری معتادین متجاهر بوده که وعده حل این مشکل را حل داده بودیم و تاکنون بخش مهمی از آن انجام شده است.ظرفیت مراکز نگهداری معتادین متجاهر در ابتدای فعالیت بنده 12 هزار نفر بود که اکنون ظرفیت به 20 هزار نفر رسیده و باید به 25 هزار ظرفیت برسد؛ همچنین تعداد زیادی از معتادین متجاهر نیز جمع‌آوری شده و فرآیند اجتماعی‌پذیر کردن آنها پیگیری می‌شود. 

منصوری با بیان اینکه در استان تهران 37 هزار مجموعه مردمی و حلقه‌های میانی وجود دارد، ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های مردمی شعار دولت بوده که پایبند به این امر هستیم و جلسات مستمر با مجموعه‌های مردمی داریم.

استاندار تهران افزود: همدلی، هم‌افزایی و کار مشترک در سطح اعضای شورای تامین استان را شاهد هستیم و استان تهران با جمعیت 14 میلیون نفری و حضور دو میلیون اتباع وضعیت خاصی دارد و در موضوعات مهمی چون عادلانه‌سازی یارانه‌ها کمترین مسائل امنیتی در سطح استان تهران اتفاق افتاد که ناشی از اعتماد مردم و همچنین هماهنگی و هم افزایی شورای تامین بوده است.

وی تصریح کرد: در شورای تامین فقط کار تامینی انجام نمی‌شود و گره‌گشایی اقتصادی نیز از ماموریت‌های این شورا است که مشکلات شرکت‌های بزرگ تولیدی را پیگیری می‌کنیم. موضوع مهم دیگر اتباع بیگانه است که ساماندهی آنها در دستور کار قرار گرفته و حدود 776 هزار و 467 نفر از اتباع جدید شناسه دار شدند. 

منصوری با بیان اینکه برگزاری مراسم اربعین توسط معاونت امنیتی دنبال می‌شود، افزود: طبق سال‌های گذشته معین شهر نجف هستیم و در صحن حضرت زهرا(س) و چند منطقه دیگر مستقر می‌شویم که پشتیبانی از طریق استانداری و مواکب استان انجام می‌شود، ضمن اینکه در کربلا نیز خدمات ارائه می‌دهیم.

وی ادامه داد: از مسائل مهم دیگر که در استان تهران دنبال می‌شود، مسئله مدیریت، مقابله و پیشگیری از کرونا بوده که در برهه‌ای روزانه 700 نفر فوتی داشتیم و در ماه‌های گذشته به صفر رسیده که دولت اقدامات بزرگی در این زمینه انجام داده و واکسیناسیون دز اول در استان تهران بیش از 96 درصد انجام شد. 

استاندار تهران گفت: طرح بیمه همگانی سلامت نیز اجرا شده که خدمات مهم و قابل توجهی است؛ همچنین توسعه تخت‌های بیمارستانی از کارهای مهم دیگر است که 2100 تخت به ظرفیت تخت‌های دولتی استان اضافه می‌شود. 

منصوری گفت: جهت رفع معضل آلودگی چند کار دنبال می‌شود؛ البته نباید توقع داشت که ظرف یک یا دو سال این موضوع حل شود؛ ولی با تدبیر می‌توان مشکل را حل کرد؛ در این راستا توسعه حمل و نقل جدید با جدیت پیگیری می‌شود، ضمن اینکه ارتقاء فرایند ساخت و ساز توسط هر دو خودروسازی دنبال می‌شود و به موازات اصلاح فرهنگ تردد و رفت و آمد باید شکل بگیرد.

منصوری به توسعه ناوگان اتوبوسرانی اشاره کرد و گفت: صد دستگاه اتوبوس تا چند روز آینده فعال می‌شوند و پیگیری جهت فعالیت 900 دستگاه اتوبوس جدید در دستور کار قرار دارد، همچنین رفع نقاط کور و گره‌های ترافیکی نیز پیگیری می‌شود تا بتوان بخشی از این مشکل را فراهم کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: