کد خبر: ۵۵۰۹۷۸
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲

به دلیل پایین آمدن سطح آب رودخانه "یانگ تسه"، یک جزیره غرق شده در شهر "چونگ‌کینگ" در جنوب غربی چین و همچنین سه مجسمه بودایی که روی آن قرار گرفته بود و قدمت آن‌ها به ۶۰۰ سال قبل برمی‌گردد، پیدا شده است.

به گزارش شفاف، رسانه دولتی "شینهوا" چین، از پایین آمدن سطح آب رودخانه "یانگ تسه" به دلیل ایجاد شرایط خشکسالی در این منطقه که باعث پیدایش یک جزیره غرق شده در شهر "چونگ‌کینگ" در جنوب غربی چین و همچنین سه مجسمه بودایی که روی آن قرار گرفته بود خبر داد که گمان می‌رود قدمت آنها به 600 سال قبل برگردد.

این سه مجسمه در مرتفع‌ترین قسمت صخره جزیره به نام Foyeliang یافت شده است که مطابق با اسناد تاریخی موجود مجسمه‌های پیدا شده در ابتدا در زمان سلسله‌های "مینگ و چینگ" ساخته شده بود. یکی از مجسمه‌ها راهبی را نشان می‌دهد که روی پایه نیلوفر آبی نشسته است.

کشور چین , آثار باستانی | آثار تاریخی ,

سطح آب رودخانه "یانگ تسه" به دلیل ایجاد شرایط خشکسالی و پیدایش موج گرما در منطقه جنوب غربی چین به سرعت در حال کاهش است؛ بر اساس پیش‌بینی‌های رسمی، میزان بارندگی در حوضه "یانگ تسه" از ماه جولای سال جاری حدود 45 درصد کمتر از حد نرمال بوده است و مطابق اطلاعات حاصله احتمال می‌رود پایداری دمای بالا حداقل تا یک هفته آینده ادامه خواهد داشت. همچنین منابع رسمی خبری در کشور چین از خشک شدن 66 رودخانه در 34 شهرستان چونگ کینگ خبر داده است.

کشور چین , آثار باستانی | آثار تاریخی ,

گفتنی است رودخانه یانگ تسه طولانی‌ترین رودخانه آسیا و سومین رودخانه طولانی جهان (پس از نیل و آمازون) است. نام جدید چینی آن "چانگ جیانگ" است و بسیاری از نقشه‌های جدید انگلیسی نیز از این نام استفاده می‌کنند.

این رودخانه بیش از 6380 کیلومتر طول دارد. منشأ آن استان "غینگهای" در غرب چین است و پس از حرکت به سمت شرق به دریای چین شرق می‌ریزد. سنتا این رودخانه را مرز بین شمال و جنوب چین دانسته‌اند گرچه رودخانه هوآی نیز چنین جایگاهی دارد.

 تداوم چندین هفته خشکسالی در سراسر اروپا چندین گنجینه تاریخی که مدت‌ها غرق شده بودند را آشکار کرده است. به عنوان نمونه اخیراً باستان‌شناسان از ظهور یک دایره سنگی به نام "استون هنج اسپانیایی" که قدمت آن به ماقبل تاریخ برمی‌گردد در اسپانیا خبر داده‌اند. علاوه بر آن به دلیل ایجاد موج گرما، سطح رودخانه دانوب به پایین‌ترین سطح خود در طی یک قرن گذشته رسیده است که به دنبال آن بقایای 20 کشتی جنگی آلمانی غرق شده در طول جنگ جهانی دوم در نزدیکی شهر بندری رودخانه "پراهوو" در صربستان آشکار شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: