کد خبر: ۵۵۰۹۸۲
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۳

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری عامل فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی خبرداد.

به گزارش شفاف، سرهنگ داود معظمی گودرزی با اشاره به دستگیری عامل فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی گفت: ماموران پلیس فتا در جریان رصدهای انجام شده با یک یک کانال تلگرامی با ۵۴ هزار دنبال کننده مواجه شدند که در آن اقدام به فروش انواع دارو شده بود. در همین راستا نیز رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران قرار گرفت و آنان موفق به شناسایی هویت گرداننده این صفحه شدند.

وی ادامه داد: در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد که مدیر این کانال  تلگرامی  انواع داروی نایاب و کمیاب تاریخ گذشته را به کاربران فضای مجازی فروخته است. در همین راستا نیز اقدامات برای دستگیری این فرد آغاز شده و ماموران پلیس فتا مخفیگاه این فرد را در حاشیه شهر تهران مورد شناسایی قرار داده و پس از هماهنگی با مقام قضایی، او را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

معظمی گودرزی ادامه داد:‌ ماموران همچنین محل دستگیری این فرد را مورد بررسی قرار دادند که در جریان آن بیش از ۵۴ هزار قلم انواع داروی کمیاب و نایاب تاریخ مصرف گذشته را کشف و ضبط کردند. متهم نیز تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن در حالی که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت، به جرم خود اعتراف کرد. او گفت که عموما داروهای تاریخ مصرف گذشته و غیرقابل استفاده را جمع‌آوری کرده و  به عنوان داروهای قابل مصرف به دیگران فروخته است.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه داد: متهم پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. البته تحقیقات پلیس در این خصوص همچنان ادامه دارد.

به گفته وی خرید و فروش محصولات دارویی در فضای‌ مجازی ممنوع است و با توجه به اینکه امکان ارائه داروهای تقلبی و تاریخ گذشته در فضای مجازی وجود دارد، بهتر است مردم هرگونه دارو و مواد بهداشتی را از داروخانه‌ها یا مراکز بهداشت معتبر تهیه و خریداری کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: