کد خبر: ۵۵۰۹۸۸
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵

مراسم تقدیر از شهرداران طرح ملی شهر فعال برگزار شد.

به گزارش شفاف، افشین مولایی در مراسم تقدیر از شهرداران طرح ملی شهر فعال اظهار داشت: دانایی و جهالت شاید دو‌ کلید واژه‌ای هستند که تفاوت کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را تبیین می‌کند. میزان بهره از این دو ویژگی در حکمرانی و خردورزی مهم است.

وی در ادامه افزود: اگر خردورزی در حکمرانی وجود داشته باشد منجر به بلوغ سیستمی حکمرانان و ذکاوت در تعیین اولویت‌ها خواهد شد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی یادآوری کرد: میزان تلفات مردم از بیماری‌های ناشی از کم تحرکی چند برابر کرونا در طول سال است و می‌تواند گفت که در سال 5 برابر تلفات کرونا از کم‌تحرکی تلفات داریم‌.کم تحرکی چالش‌ ملی و مشکل آینده ملت ایران خواهد بود.

وی تصریح کرد: حکمرانی با نگاه آینده نگر امروز تصمیماتی را می‌گیرد که سلامت مردم در دهه بعدی را تامین می‌کند و به سراغ پروژه‌هایی می‌رود که منفعت مردم را تعیین کند‌. پروژه شهر فعال پاسخی برای حل مشکل کم تحرکی جامعه خواهد بود.

ملایی در پایان گفت: نقش شهرداران موازی با سایر عناصر نیست و نقشی کانونی و راهبر و در مسیر ترویج فعالیت بدنی در جایی است که مردم در آنجا زندگی می‌کنند. این پروژه تمام بازیگران بخش اقتصاد و دولتی را گرد هم خواهد آورد. اگر رویدادهایی که در عرصه ورزش همگانی در حال اجرا است تا زمانی که از نگاه شهری عبور کند به نتیجه نمی‌رسد. اگر اتاق فکر ورزش کشور تعمق بیشتری در پروژه‌های حاکمیتی داشته باشد با مشارکت در این پروژه راه را هموار می‌کند.

کنایه محمدرضا احمدی به تشکیل فدراسیون آمادگی جسمانی

محمدرضا احمدی مجری این برنامه گفت: چند روز گذشته تشکیل فدراسیون آمادگی جسمانی اعلام شد و سرپرست این فدراسیون معرفی شد. همیشه عادت داشتیم جمعه بخوابیم و شنبه‌ها از موضوعات خبردار شویم، این بار شنبه خوابیدیم و یک‌شنبه از خبرها مطلع شدیم‌. به کمیته ملی المپیک یک فدراسیون دیگر اضافه شد و آقای صالحی‌امیری باید بودجه این فدراسیون را هم تامین کند.

سیدرضا صالحی‌امیری در این مراسم گفت: جامعه ایران از انبوهی آسیب‌های اجتماعی رنج می‌برد. ما دچار یک نوع اغتشاش در نظام برنامه‌ریزی، نظارت و اجرا هستیم‌ و وضعیت مشارکت در ایران بسیار پایین است. مدیریت و الگوی سبک زندگی در ایران ناکام بوده چون زیاد سخن می‌گوییم و کمتر عمل می‌کنیم. همگان مدعی هستند اما اتفاقی نیفتاده است. ما با پدیده ازدواج سفید، فرزندان طلاق و .‌.. روبه‌رو شده‌ایم که من در تحلیلی در کتابی که نوشته‌ام اشاره کرده‌ام فروپاشی خانواده به فروپاشی نظام می‌انجامد.

شهرداران قزوین و زنجان بعد از سخنرانی صالحی‌امیری از وی انتقاد کردند که چرا پژوهشی صحبت می‌کند. آنها گفتند در این مراسم باید در مورد پیشکسوتان و مسائل ورزش شهری صحبت کنید.

صالحی امیری مراسم را زودتر ترک کرد چرا که قرار است با مخبر معاون رئیس جمهور دیداری داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: