کد خبر: ۵۵۰۹۹۸
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۶
رییس سازمان سینمایی در پیامی:

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور طی پیامی، درگذشت منوچهر اسماعیلی هنرمند بزرگ و صدای ماندگار سینمای ایران را به جامعه هنری و سینمایی کشور تسلیت گفت.

به گزارش شفاف به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ متن پیام وی به این شرح است:
«خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد
با کمال تاسف، هنرمند بزرگ و صدای ماندگار، منوچهر اسماعیلی عزیز را از دست دادیم. یک عمر هنر و درخشش او در سینمای ایران، فراموش نشدنی است. صدای او، هویت‌دهنده به بسیاری از شخصیت‌ها، فیلم‌ها و یادبودهای سینما دوستان ایرانی بود و نمی‌توان تاثیر او بر جان‌بخشی به این آثار را نادیده گرفت. برای سینما دوستان ایرانی، صدای او در فیلم محبوب «محمد رسول الله» (ص) و در نقش حمزه، طعم و جایگاهی ویژه دارد و با دیگر تجربه‌های او که اغلب ماندگار و بی‌بدیل هستند، متفاوت است. خوش اقبال بودیم که او بیش از پنج دهه از عمرش را وقف سینمای ایران کرد و در فرایند خلق شخصیت‌ها، حضوری موثر داشت.
درگذشت او، ضایعه‌ای بزرگ برای هنر دوبله ایران است، هنری که نگین‌های درخشانی همچون منوچهر اسماعیلی را در سپهر خود حفظ خواهد کرد. از خداوند متعال برای این هنرمند و استاد گرانقدر، آرامش و رحمت الهی مسئلت دارم. این فقدان بزرگ را به خانواده محترم اسماعیلی، جامعه دوبله و خانواده محترم سینمای ایران تسلیت عرض می‌کنم.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: