کد خبر: ۵۵۰۹۹۹
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۱

سوریه تشدید تنش بی سابقه و سیاست تحریک آمیز فرانسه علیه جمهوری مالی و نقض‌های مکرر حریم هوایی مالی توسط نیروهای فرانسوی را محکوم کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: جمهوری عربی سوریه تشدید تنش بی سابقه و سیاست تحریک آمیز فرانسه علیه جمهوری مالی و نقض‌های مکرر اخیر نیروهای فرانسوی در حریم هوایی مالی که بدون اجازه از دولت قانونی مالی انجام می‌شود، محکوم می‌کند. پهپادها و بالگردهای نظامی و جنگنده‌های فرانسوی در نقض آشکار و غیر قابل قبولِ حاکمیت مالی، در آسمان این کشور به پرواز درمی‌آیند.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که این کشور بر این باور است که این نقض‌ها صلح و امنیت در قاره آفریقا و صلح و امنیت بین المللی را تهدید می‌کند و این اقدامات مجرمانه تلاشی از سوی قدرت‌های استعمارگر قدیمی و جدید برای هژمونی مجدد فرانسه و سلطه‌اش بر مستعمره‌های پیشینش در آفریقا است.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که دمشق از شورای امنیت می‌خواهد تا به مسئولیت‌های خود برای مجبور کردن فرانسه جهت توقف نقض‌های خطیرش و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی و استقلال مالی عمل کند. سوریه بر حمایت کامل خود از رهبری و مردم مالی جهت مقابله با تلاش‌های مداخله بیگانگان در امور داخلی‌اش و ایستادگی در کنار یکدیگر در رویارویی با این سیاست‌های خصمانه فرانسه تاکید دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: