کد خبر: ۵۵۱۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰

تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا به عنوان جدیدترین و بزرگ‌ترین تلسکوپ فضایی جهان، تصاویر بسیار زیبا و حیرت‌انگیزی از "مشتری" بزرگترین سیاره منظومه شمسی منتشر کرده است.

به گزارش شفاف، تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا به عنوان جدیدترین و بزرگ‌ترین تلسکوپ فضایی جهان، تصاویر بسیار زیبا و حیرت‌انگیزی از "مشتری" بزرگ‌ترین سیاره منظومه شمسی منتشر کردند.

تلسکوپ فضایی جیمز وب این عکس‌ها را در ماه ژوئیه گرفت و مناظر بی‌سابقه‌ای از نورهای شمالی و جنوبی مشتری و مه چرخان قطبی را ثبت کرد. لکه قرمز بزرگ مشتری، طوفانی بسیار بزرگی است که زمین را می‌ببلعد.

تلسکوپ فضایی جیمز وب ,

 

تلسکوپ فضایی جیمز وب ,

تصویر منتشر شده توسط ناسا در 22 آگوست 2022 مشتری و نورهای شمالی و جنوبی آن را نشان می‌دهد. این تصویر از ترکیبی از چندین عکس گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب تشکیل شده است. /ناسا

یکی از تصاویر، میدان وسیع دراماتیکی است که حلقه‌های کم نور در اطراف سیاره و همچنین دو قمر کوچک را در پس زمینه درخشانی از کهکشان‌ها نشان می‌دهد. 

"ایمکه دی پاتر" ستاره‌شناس از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی گفت: "ما هرگز مشتری را به این شکل ندیده بودیم. همه اینها کاملاً باورنکردنی است و واقعاً انتظار نداشتیم که به این خوبی باشد!

تلسکوپ فضایی جیمز وب ,

تصویر ترکیبی رنگی کاذب از مشتری که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب در 27 ژوئیه 2022 به دست آمده است. /ناسا

به گفته تیم تحقیقاتی آمریکایی-فرانسوی، تصاویر مادون قرمز به طور مصنوعی در رنگ‌های آبی، سفید، سبز، زرد و نارنجی رنگ‌بندی شده‌اند تا ویژگی‌ها برجسته شود. 

"جیمز وب" جانشین 10 میلیارد دلاری ناسا و آژانس فضایی اروپا برای تلسکوپ فضایی هابل در پایان سال گذشته پرتاب شد و از تابستان تاکنون کیهان را در مادون قرمز رصد کرده است. دانشمندان امیدوارند طلوع جهان را با وب ببینند و تمام راه را به زمانی که نخستین ستارگان و کهکشان‌ها در 13.7 میلیارد سال پیش شکل گرفتند، نگاه کنند. این رصدخانه در فاصله 1 میلیون مایلی (1.6 میلیون کیلومتری) از زمین قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: