کد خبر: ۵۵۱۰۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵

نتایج یک نظرسنجی جدید که نتایجش امروز (چهارشنبه) منتشر شد نشان داد،آمریکایی‌ها از تمام طیف سیاسی این کشوراز اعزام نیروهای آمریکایی به اوکراین حمات نمی‌کنند.

به گزارش شفاف، به نوشته رویترز، تنها ۲۶ درصد آمریکایی‌ها گفتند که از چنین مداخله‌ای حمایت می‌کنند، اما ۴۳ درصد با اعزام نیروهای آمریکایی به کشورهای عضو ناتو واقع در همسایگی اوکراین که در جنگ با روسیه نیستند، موافق بودند.

پس از گذشت حدود شش ماه از جنگ در اوکراین، اکثریت شکننده‌ای از آمریکایی‌ها موافق هستند که واشنگتن باید به حمایت از کی‌یف تا زمانی که روسیه تمام نیروهایش را از اوکراین خارج کند ادامه دهد.

از جامعه ۱۰۰۵ نفری شرکت کننده در این نظرسنجی برگزار شده از سوی رویترز/ایپسوس که درروزهای اخیر در آمریکا به صورت آنلاین برگزار شد، ۵۳ درصد از آنها گفتند از حمایت آمریکا از اوکراین "تا زمانی که تمام نیروهای روسیه از قلمرو مورد ادعای اوکراین خارج شوند" حمایت می کنند.

این حمایت نزد هر دو حزب سیاسی اصلی آمریکا وجود داشت به نحوی که ۶۶ درصد دموکراتها و ۵۱ درصد جمهوریخواهان از این موضوع حمایت کردند.

اکثریت کمی معادل ۵۱ درصد هم از ارائه تسلیحاتی همچون تفنگ و تسلیحات ضد تانک به ارتش اوکراین حمایت کردند در حالی که ۲۲ درصد با آن ابراز مخالفت کردند.

طبق روال نظرسنجی‌های گذشته،

ضریب خطای این نظرسنجی مثبت یا منفی ۳.۸ درصد است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: