کد خبر: ۵۵۱۰۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۶

سازمان هواشناسی نسبت افزایش سرعت وزش باد، وزش باد نسبتا شدید، افزایش تلاطم و ارتفاع موج تا ۱.۵ متر هشدار داد.

به گزارش شفاف، سازمان هواشناسی کشور درباره افزایش سرعت وزش باد، وزش باد نسبتا شدید، افزایش تلاطم و افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر از جمعه (۴ شهریورماه) تا اواخر وقت شنبه (۵ شهریورماه) در دریای عمان، تنگه هرمز و مناطق شرقی خلیج فارس، در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان هشدار زردرنگ صادر کرد.

بر اثر این مخاطره خطر غرق شدن شناگران، احتمال آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، اختلال در ترددهای دریایی و خطر خسارت به شناورهای کوچک و سبک و تفریحی وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای جلوگیری از آسیب‌ها و خسارات، محدودیت فعالیت‌های دریایی از جمله فعالیت‌های تفریحی، تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی، اندیشیدن تمهیدات پیشگیرانه از خسارات احتمالی را توصیه می‌کند.

به گزارش شفاف، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: