کد خبر: ۵۵۱۱۱۵
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰

در راستای اهداف نوین صندوق اعتباری هنر و با هدف بازارپردازی و تقویت کسب‌و‌کارهای فرهنگ و هنر تفاهم‌نامه همکاری مابین صندوق اعتباری هنر و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و نوآور در حوزه فرهنگ منعقد شد.

به گزارش شفاف، در آستانه هفته دولت تفاهم‌نامه‌ای همکاری میان صندوق اعتباری هنر و صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور ایجاد همکاری مشترک جهت گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری و تأمین مالی کارآفرینی و فناوری برای توسعه سرمایه‌های انسانی، ترویج کارآفرینی و بهبود ظهور و به‌روز کسب‌وکارهای موفق در حوزه فرهنگ‌بنیان امضا شد.

سیدمجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: فرهنگ و هنر ایرانی به لحاظ نیروی انسانی غنی و دارای پتانسیل بسیار برای تأثیر بر چرخه اقتصادی کشور است.

وی ادامه داد: در کشور ما به نقش حوزه فرهنگ و هنر به عنوان حوزه ثروت‌آفرین به طور جدی نگاه نشده است اما ظرفیت خوبی در این حوزه موجود است. در برخی عرصه‌ها مانند حوزه تجسمی فعالیت‌هایی صورت گرفته است که امید بخش است. صندوق اعتباری هنر در دولت مردمی در پی آن است تا افزون بر ارائه خدمات حمایتی به اصحاب فرهنگ و هنر، مباحث تقویت صنایع خلاق، جذب سرمایه و توانمندسازی هنرمندان را به‌طور جدی دنبال کند و مطمئناً با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی سیاست‌گذاری‌های لازم برای تحقق این هدف انجام خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی صندوق هنر، تفاهم نامه یاد شده در 11 ماده تنظیم شده است تا به طرح‌های سرمایه‌پذیر حوزه فرهنگ و هنر با ارزیابی اولیه و معرفی صندوق اعتباری هنر از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات پرداخت شود و یا برای شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و نوآور حوزه فرهنگ و هنر ضمانت نامه صادر شود. ارائه خدمات سرمایه‌گذاری (شامل هم‌سرمایه‌گذاری دوجزئی و سه‌جزئی، تأمین مالی جمعی و تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان) به شرکت‌های دانش بنیان، فناور و نوآور حوزه فرهنگ و هنر از جمله مفاد تفاهم نامه و همکاری فی‌مابین است.

طراحی ساز‌وکار اجرایی برای ارائه خدمات بیمه‌ی سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و نوآور حوزه فرهنگ و هنر نیز مورد تأکید این تفاهم نامه است. پرداخت تسهیلات مالی و اعتباری به شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه فرهنگ و هنر، ارائه خدمات صدور ضمانت‌نامه (شامل ضمانت‌نامه حسن‌انجام تعهدات، پیش‌پرداخت، حسن انجام کار) به شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه فرهنگ و هنر و خدمات تأمین مالی و پشتیبانی از شتاب‌دهنده‌های دانش‌بنیان در حوزه فرهنگ و هنر از جمله دیگر مفاد این تفاهم‌نامه همکاری است.

به منظور تحقق مفاد تفاهم یاد شده، نمایندگان تام‌الاختیار طرفین متشکل از دو نماینده از صندوق نوآوری، دو نماینده از صندوق هنر و یک نماینده از طرف دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور چگونگی اجرایی شدن موضوعات این تفاهم‌نامه را رایزنی و پیگیری خواهند کرد. مدت اجرای این تفاهم نامه به مدت 3 سال از زمان امضای آن است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: