کد خبر: ۵۵۱۱۵۴
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۱
در دیدار با فرمانده نیروی دریایی ارتش آذربایجان

سیدعباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو با فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش شفاف، در این دیدار دریادار سبحان بکیراف ضمن خوش آمد گویی اظهار داشت: روابط بین دو کشور همسایه، بسیار دوستانه و نزدیک است.

وی با اشاره به حضور نیروهای مسلح دو کشور در مسابقات جهانی ارتش‌های جهان افزود: سال گذشته مسابقه کوبوکو در ایران در سطح بالایی برگزار شد و نمایندگان ما به بنده گزارش کردند که استقبال بسیار خوبی از هیئت اعزامی جمهوری آذربایجان صورت گرفته بود. اساسا حضور کشورهای روسیه، ایران، آذربایجان و قزاقستان در چنین مسابقاتی باعث بالا رفتن سطح مناسبات و دوستی ها خواهد شد و امیدوارم در سال آینده ترکمنستان هم به این فرایند اضافه شود.

این مقام‌ نظامی جمهوری آذربایجان روابط دوستانه و برادرانه دو کشور همسایه که ریشه های تاریخی و فرهنگی مشترک دارند را مایه دلگرمی دوستان و ناراحتی دشمنان دو کشور دانست و بر گسترش روابط و همکاری های نیروهای مسلح و دوستی ابدی دو کشور تاکید کرد.

در ادامه سیدعباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز متقابلا از اظهارات و تاکیدات صمیمانه فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری آذربایجان و استقبال گرم از هیئت اعزامی نیروی دریایی ارتش  کشورمان قدردانی کرد و افزود: ما بر اساس اراده رهبران دو کشور در حال توسعه و تعمیق روابط دو کشور دوست و همسایه در همه سطوح هستیم و معتقدیم روابط خوب نظامی دو کشور می تواند سطح روابط دو جانبه را به روابط راهبردی برساند. خوشبختانه  نیروهای مسلح دو کشور در سال های اخیر روابط دوستانه، نزدیک و صمیمانه ای ذیل دیپلماسی نظامی دو کشور برقرار کرده اند.

موسوی تاکید کرد: سیاست خارجی ایران حول محور گسترش روابط با همسایگان قرار دارد و نیروهای مسلح ما نیز همواره حامی و پشتیبان اصلی روابط دوستانه و برادرانه بین دو کشور همسایه و مسلمان ایران و جمهوری آذربایجان بودند و هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: